GTX 1070 i7 7700 Sistemin Kendi Kendine Kapanması

BugraDemir

Centipat
Merhaba abilerim dostlarım. Bilgisayarım durduk yere 4 saat içinde 3 kez kapandı 1. League of Legends yükleme ekranında 2. CS:GO rekabetçi kabul etme ekranı 3. CS.GO rekabetçide gitti. Resetlemiyor da direkt kapanıyor açılmıyor. 2. kapanısında resetledi kendini kapanıp kendi kendine açıldı. Ne yapacağım bilmiyorum, CPU kullanım değerleri stabil, GPU sıcaklığı boşta 46'yı geçmiyor.

Sistem:
Graphics Card : GIGABYTE GTX 1070 8GB
CPU :i7 7700 3.60 GHz
RAM : 16 GB DDR4 RAM
HDD : 2 TB
SSD : 480GB
Screen : ViewSonic
PSU : Zalman 700W

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sorunu, aynı sistemde GTX 970'le yaşamıştım ve ne yazık ki ekran kartı öldü :( Mavi ekran vermeden ve PC tamamen kapanmadan ekran gidiyorsa, sorun çok büyük bir ihtimalle ekran kartındadır. Garantisi varsa, gün geçirmeden servise gönderin bence.

Aynı sorunu, aynı sistemde GTX 970'le yaşamıştım ve ne yazık ki ekran kartı öldü :( Mavi ekran vermeden ve PC tamamen kapanmadan ekran gidiyorsa, sorun çok büyük bir ihtimalle ekran kartındadır. Garantisi varsa, gün geçirmeden servise gönderin bence.
Reis Bilgisayar Kapandığı Gibi Ekranda Gidiyor Yani Bilgisayarı Güç Tuşundan Kapatmak Gibi Binevi Görünmez Güç Bilgisayarımın Güç Tuşuna Basıyor gibi örnek veriyorum.

Reis Bilgisayar Kapandığı Gibi Ekranda Gidiyor Yani Bilgisayarı Güç Tuşundan Kapatmak Gibi Binevi Görünmez Güç Bilgisayarımın Güç Tuşuna Basıyor gibi örnek veriyorum.
Eğer PC kapanıyorsa, ya işlemci aşırı ısınıyordur ya da PSU yetersiz geliyor olabilir. Anakart, RAM, SSD/HDD gibi donanım hatalarında/arızalarında mavi ekran vermesi lazım.

Not: Aga, dayı, hacı, emmioğlu, abi, vs kabulüm de, reis nedir yahu? :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı