GTX 1070 içeren 4000-5000 TL arası sistem tavsiyesi

FrontPage.

Kilopat
Makaleler
3
Kurun trajik rakamlara gelmesi ve madenciler yüzünden bizim gibi PC meraklısı gamerların içi kan ağlıyor, keşke diyorum 1080 veya 1070 daha Türkiye'ye gelmeden ön sipariş verseydim.

Meraklı olduğum için yıl başında PS4 almıştım üst seviye yeni çıkan oyunları ( AC Origins, Far Cry , God of War vs.) konsoldan oynuyorum. Kuracağım masaüstünde de oynarım fakat ultra settingste değil de en uygun FPS aralığındaki ayarlarda oynarım, benim için sorun değil

Konuya gelelim;

Halihazırda konsolumun olması, olası alacağım bir GTX 1080'in yanına darboğaz yaratmasın diye kurmam gereken yüksek maliyetli diğer bileşenler ve monitor ihtiyacı çıkacağından dolayı GTX 1070 almaya karar verdim. OC işine girmeyeceğim ve PC'de daha çok Fornite, CS:GO, PUBG tarzı FPS oyunlar oynayacağım için 144 Hz 1080p monitor alacağım. Bu konu üzerinde çok düşündüm.

GTX 1070'in yanına almam gereken bileşenleri önerir misiniz? RAM'de 3000 MHz'lere çıkmama gerek var mıdır? 2600 MHz yeterli olur mu? Dediğim gibi OC yapmak gibi bir amacım yok. Teşekkür ederim.

Monitor olarak VG248QE 144 MHz 1ms 1080p monitor düşünüyorum ama 4 yıllık bir model, bu özelliklerde biraz daha yeni model monitor tavsiyeleriniz de bekliyorum. İyi Sosyal'ler.

4000-5000 TL bütçe ile belirttiğiniz düzeyde monitör ve GTX 1070 ile sistem toplamak çok zor.
Bu bütçenin dışında mı belirttiğiniz bileşenler?

4000-5000 TL bütçe ile belirttiğiniz düzeyde monitör ve GTX 1070 ile sistem toplamak çok zor.
Bu bütçenin dışında mı belirttiğiniz bileşenler?

Yardım için teşekkürler. GTX 1070 yanına 4000-5000 TL lik sistem tavsiyesine ihtiyacım var tabi mümkün olduğunca alt limitimi kullanırsak iyi olur monitor eklenecek üzerine.

Konu günceldir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı