GTX 1070 için monitör önerileri

Tech-Geek

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar başlıkta da belirtmiş olduğum gibi GTX 1070 ekran kartı olan bir sistemim var bu sistem aşağıdaki gibi,

• İ5 6600 İşlemci
  • MSI H170 Gaming M3 Anakart
  • GTX 1070 Ekran kartı
  • 16GB DDR4 2133Mhz CL14 Bellek

Bu sisteme bir monitör arıyorum ve bütçem yaklaşık olarak 1.500TL civarı ancak istemiş olduğum bazı kriterlerim var o kriterler ise şunlar,

1. 2560x1440 Çözünürlük
  2. En fazla 5ms tepki süresi
  3. 100Hz ve üzeri
  4. DisplayPort bağlantı seçeneği

Yaklaşık olarak 2 gündür araştırıyorum ve bulmuş olduğum 3 adet monitör var, bunları değerlendirerek aralarından birini seçip yorum yazabilir yada farklı bir monitör önerisinde bulunabilirsiniz.

Benim bu bulmuş olduğum monitörler sanırım 60Hz (emin değilim yorumlarda belirtirseniz iyi olur) bu monitörler de istemiş olduğum kriterler mevcut ancak 60Hz olmaları ne kadar kötü? Bir kıyaslama yapamıyorum bu sebepten de kararsızım eğer siz şöyle diyorsanız (dostum 2k çözünürlük iyi, 5ms tepkisi süresi idare eder, DisplayPort zorunlu zaten ama 60Hz bunlar işine yaramaz, gereken verimi alamazsın diyorsanız, ASUS VG248QE
1920x1080, 1ms, 144Hz monitörü alacağım ancak GTX 1070'i yapımcılar 1080P'de önermedikleri için içimde bir sıkıntı oluyor ve de böyle güçlü bir ekran kartını 1080p monitörde kullanmak israfmış gibi geliyor (ayrıca bu ekran kartının yanında 1080P monitör sorun yaşatır mı yoksa problem çıkarmaz mı onuda bilmiyorum yorumlarda belirtirseniz sevinirim.) Görüşlerinizi ayrıntılı biçimde paylaşırsanız sağlıklı bir yorum yapmış olursunuz, okuyarak zaman ayırdığınız için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
ille de 2K istiyorsan burada bir kaç yan özellik daha girer. GSYNC gibi.

5Ms bir monitörün anlamı yok. 60Hz monitöründe bir anlamı yok. 60Hz genelde konsollar için öneriliyor ve 4k için geçerli.

1ms 144Hz Gsync 2k özelliklerine sahip bir monitör bakman gerekiyor yalnız burada önemli bir husus var bu bahsettiğim özelliklerdeki tüm monitörler 27". Sana bu büyüklük uyar mı? Sorun yok dersen de bu bahsedilen özellikteki monitör 2000-2500tl bandında. Gtx1070 yerine RX480 alırsan FreeSync bir monitör bakabilirsin ama AMD tarafında bu iş biraz farklı yürüyor. Belirli fps ler arasında çalışıyor bu özellik. Yani kısaca dediğin fiyata 1ms 144Hz Gsync 1080p monitör alabiliyorsun (Acer XB24 serisi). 2k için yaklaşık 750-1000tl daha bütçe arttırman gerek ve 24"te belirttiğim özellikler arasında 2k ekran yok. 2k ekrana sahip tüm monitörler 27". Ayrıca belirttiğim özellikler oyuncu monitörü için olmazsa olmaz özelliklerdir.(1ms 144hz G-Sync)

ille de 2K istiyorsan burada bir kaç yan özellik daha girer. GSYNC gibi.

5Ms bir monitörün anlamı yok. 60Hz monitöründe bir anlamı yok. 60Hz genelde konsollar için öneriliyor ve 4k için geçerli.

1ms 144Hz Gsync 2k özelliklerine sahip bir monitör bakman gerekiyor yalnız burada önemli bir husus var bu bahsettiğim özelliklerdeki tüm monitörler 27". Sana bu büyüklük uyar mı? Sorun yok dersen de bu bahsedilen özellikteki monitör 2000-2500tl bandında. Gtx1070 yerine RX480 alırsan FreeSync bir monitör bakabilirsin ama AMD tarafında bu iş biraz farklı yürüyor. Belirli fps ler arasında çalışıyor bu özellik. Yani kısaca dediğin fiyata 1ms 144Hz Gsync 1080p monitör alabiliyorsun (Acer XB24 serisi). 2k için yaklaşık 750-1000tl daha bütçe arttırman gerek ve 24"te belirttiğim özellikler arasında 2k ekran yok. 2k ekrana sahip tüm monitörler 27". Ayrıca belirttiğim özellikler oyuncu monitörü için olmazsa olmaz özelliklerdir.(1ms 144hz G-Sync)
o monitörleri biliyorum ancak bütçemi aşıyorlar sanırım 1080P monitör almam gerekecek,

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı