Çözüldü GTX 1070 ile Hackintosh kurulumu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

yigitopak

Hectopat
Daha fazla  
RAM
16 GB 3200 MHz
Ekran kartı
Gtx 1070
Anakart
Asus Rog Strix x370 Gaming-f
İşlemci
Ryzen 5 5600
Herkese merhaba, halihazırda kullanmış olduğum sistemime ikinci bir işletim sistemi kurup Hackintosh yapma niyetindeyim. Hazır sunulan Ryzentosh EFI ile ekran kartımın alabileceği en üst sürüm olan High Sierra sürümünü kurmayı denediğimde kurulumun internete bağlanmamı tercih ettirdiği sayfada tüm seçenekleri denememe rağmen kendini her seferinde yeniden başlatıp başarısız oldu. Zannediyorum EFI dosyasını yapmayı bilmediğimden hazırlar işimi görmüyor. Size hem bu konuyu hem de GTX 1070 kartını daha üst bir sürümde kullanabilmem için özel bir yol olup olmadığını hem de ikinci bir ekran kartı alıp (uyumlu bir AMD kart gibi) Windows'ta GTX ile Mac'te diğeri ile kullanma ihtimalimin olup olmadığını sormak istedim. Uzun bir soru oldu kusura bakmayın :)

Çözüm
USB içindekini EFI klasörünü komple silin.
RAR içindeki EFI dosyasını USB içine atıp dener misin?
Hocam ben yardım almak için buraya bir konu açıyorum bilgi eksiğim olduğunu yazıyorum. Siz de gelip bilmiyorsan bulaşma diyorsunuz yardım etmeye niyetliyseniz ne ala bilmiyorsan yapma diyecekseniz bu ihtiyacım olan aklı selim bir yorum değil.
Hocam ben sizin için bu işin 2 kralını çağırayım.
@Kleyn @e.n.e.s hocalarım size çok kral yardım ederle merak etmeyin.

Hocam ben yardım almak için buraya bir konu açıyorum bilgi eksiğim olduğunu yazıyorum. Siz de gelip bilmiyorsan bulaşma diyorsunuz yardım etmeye niyetliyseniz ne ala bilmiyorsan yapma diyecekseniz bu ihtiyacım olan aklı selim bir yorum değil.

Ekran kartını disable edip nasıl görüntü alacaksınız. OpenCore legacy patcher ile Monterey kurulumu deneyebilirsiniz. Sonrasında AMD ekran kartına geçebilirsiniz.

Ekran kartını disable edip nasıl görüntü alacaksınız. OpenCore legacy patcher ile Monterey kurulumu deneyebilirsiniz. Sonrasında AMD ekran kartına geçebilirsiniz.
Bak hocamda ki kalite adamdan daha az yazmasına rağmen daha bilgili olmasında yatıyor. 😃

İki ekran kartı olması durumunda birini Windows birini Mac için kullanamaz mıyım peki hocam aklımda daha ucuz yollu bir AMD kart ile RTX bir NVIDIA almak vardı zira. EFI hazırlamasını veya SSDT denen kısmı bilmediğim için Mac'e girildiğinde birinin iptali yapılıp Windows'ta normal bir şekilde NVIDIA kullanabilir miyim bilmiyorum.

İki ekran kartı olması durumunda birini Windows birini Mac için kullanamaz mıyım peki hocam aklımda daha ucuz yollu bir AMD kart ile RTX bir NVIDIA almak vardı zira. EFI hazırlamasını veya SSDT denen kısmı bilmediğim için Mac'e girildiğinde birinin iptali yapılıp Windows'ta normal bir şekilde NVIDIA kullanabilir miyim bilmiyorum.

Evet o şekilde yapabilirsiniz.

Peki almamı tavsiye edebileceğiniz Hackintosh'u nispeten daha kolay yapabileceğim bir kart var mıdır? Ve buna uygun kodlamayı öğrenmem için nelere bakmam gerekiyor bir EFI dosyası hazırlamalıyım sanıyorum.
Bütçene göre değişir.
Rx570 ve üstü güzel olur.
@Kleyn hocam haksızmıyım.

Yeni konular

Geri
Yukarı