GTX 1070 laptop aniden kapandı ve açılmıyor

Bat of Gotham

Kilopat
Daha fazla  
RAM
x1 16GB Ram
Ekran kartı
GTX1070
İşlemci
8. Nesil İ7
Merhaba, laptop bir anda kapandı ve açılmıyor. Güç tuşu hiçbir şekilde tepki vermiyor. İnternette bataryayı çıkarıp direk prize takarak başlatmama dair birkaç öneri gördüm ancak o da sonuç vermedi.
Sorunun neden kaynaklandığını nasıl anlayabilirim?

Şarj ışığı yanıyor mu? Güç tuşuna basınca güç ışığı yanıyor mu? Fanlar dönüyor mu? Biraz detay vermelisiniz. Adaptörde sorun olabilir, şarj soketinde sorun olabilir. Şarj ışığı yanıyor ama başka bir tepki yoksa büyük ihtimalle anakartta sorun vardır. Anakart kısa devrelerinde genelde işlemci ve işlemci besleyici VRM'ler de yanar. Bu durum anakartı tamir edilemez bir hale getirir.

Farklı şarj aleti denemeni tavsiye ederim aynısı başıma geldi şarj aletini değiştim çalışmıştı. Ama anakart arızasıda olabilir tabii.

Şarj ışığı yanıyor mu? Güç tuşuna basınca güç ışığı yanıyor mu? Fanlar dönüyor mu? Biraz detay vermelisiniz. Adaptörde sorun olabilir, şarj soketinde sorun olabilir. Şarj ışığı yanıyor ama başka bir tepki yoksa büyük ihtimalle anakartta sorun vardır. Anakart kısa devrelerinde genelde işlemci ve işlemci besleyici VRM'ler de yanar. Bu durum anakartı tamir edilemez bir hale getirir.
En ufak bir ses veya ışık yok maalesef.

Farklı şarj aleti denemeni tavsiye ederim aynısı başıma geldi şarj aletini değiştim çalışmıştı. Ama anakart arızasıda olabilir tabii.
Sanmıyorum, şarj aletinde sorun olsa güç moduna geçip sonra kapanırdı yüksek ihtimal. O sırada bilgisayar başında olduğumdan farkederdim.

Geri
Yukarı