GTX 1070 Overclock Problemi

dogant

Kilopat
Makaleler
33
Yer
Kadıköy
Daha fazla  
Merhaba, ekran kartım stock halde stabil çalışıyor, hiçbir sorunu yok ama overclock yapmak istediğim zaman stabilite yakalayamıyorum, ben de öylece bırakmıştım ama aklıma MSI afterburnerdan otomatik OC yapmak geldi. Denedim sonu. 6 MHZ hız artışı. Sebebi ne olabilir ?

PSU'dan çıkan güç kablosu tek kablonun ucunda 2 soket var ve karta bu şekilde bağlı acaba 2. soket için PSU'dan farklı bir kablo mu çekmeliyim ? Sebebi bu olabilir mi?

Turbonun 1750 MHZ görünmesine rağmen oyunlarda GPU'nun 2050 MHZ'da çalıştığını görüyorum

Ekran kartı : MSI GTX 1070 GAMİNG X

Dosya Ekleri

• ekran.PNG
    ekran.PNG
    13 KB · Görüntüleme: 57
  • msi.PNG
    msi.PNG
    124 KB · Görüntüleme: 53
Bro aynı sorun bendede var en az 5 tane overclock videosu izledim forumaları dolaştım fakat bende stabil bir şekilde overclock yapamadım.En sonunda otamatik oc denedim. Eğer bir çözüm bulursan beni haber et. Kolay gelsin.

Uygun şartlar ve yük altında iken zaten otomatik olarak 2 GHz'e kadar çıkıyormuş. Daha üstüne gerek yok ki. Artık Pascal mimarisi kartlar ile birlikte son kullanıcılar için elle hız aşırtma olayının çok da bir önemi kalmadı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı