GTX 980 Overclock Problemi

zed43

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.
Evga GTX 980 classified ekran kartımın çekirdek frekansını 1500'e, RAM frekansını da 3600'e yükseltiyorum. Unugine valley benchmark ve benzeri testlerde kartı saatlerce test etmeme rağmen bir problem oluşmuyor. Fakat Battlefield 4 oyununda ortalama bir saat kadar sonra görüntüde donma akabinde siyah ekran ve nihayetinde Windows kilitleniyor. Sormak istediğim GPU test programlarında uzun süreler istikrarlı çalışan kart neden oyunda belli bir süre sonra hata veriyor? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Açıkçası voltaj vermekten çekiniyorum hocam. Auto voltajla kartın sınırını bulmaya çalışıyorum. Bu arada testlerde sorun yokken neden oyunda sorun yaşatır anlamış değilim.

Farklı algoritmalar sebebiyle çünkü. Oto voltajla 1.5 biraz fazla gibi geldi bana. Gerçi 980 kullanmadım tam bilemeyeceğim.

Sorunun yazılımsal olma ihtimali var mı? Şu resimdeki hatayı alıyorum.

Dosya Ekleri

• 12121212.jpg
    12121212.jpg
    997,3 KB · Görüntüleme: 116
Sorunun kaynağı ısıdır. Buna bir de voltaj vermiş olsanız daha kısa oynarsınız yüksek ısılardan dolayı.
Valley veye benzeri test programları oyunlar kadar zorlamaz kartları.
Oyun esnasında sıcaklıklar kaç dereceye kadar çıkıyor?

Sorunun kaynağı ısıdır. Buna bir de voltaj vermiş olsanız daha kısa oynarsınız yüksek ısılardan dolayı.
Valley veye benzeri test programları oyunlar kadar zorlamaz kartları.
Oyun esnasında sıcaklıklar kaç dereceye kadar çıkıyor?
Sıcaklık 75 dereceye kadar çıkıyor.

Aynen driverlarla ilgili bir problem bugün çıkan güncellemeyi yaptınız mı?
Daha önceki driver sürümlerinde de aynı hatayı alıyordum.

Stabil OC değerlerini yakalamanız gerek en başta.

OC'lu donanımların bir de anlık yüksek sıcaklıkları var... Ve bir de V-Ram'ların yansıtılmayan sıcaklıkları var.
İyi bir sıvı soğutmayla o hataları yaşamazsınız.

Fan hızlarını manuel olarak yüzde 50'ye ayarlıyorum. Yüzde 80 falan yapsam bir artısı olur mu? Bu arada bahsi geçen model için sıvı soğutma önerir misiniz?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı