GTX 1070 oyun içi performans değerleri nasıl?

Naruto Uzumaki

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar arkadaşlar size birkaç şey danışmam lazım. Öncelikle RX580 8 GB'dan bu GTX 1070'e geçiş yaptım fakat daha önce NVIDIA kart kullanmadım ve fotoğraflarda da gördüğünüz gibi ayarlarım ve sistemdeki performansını gösteriyor, bellek saat hızı olsun GPU saat frekansı olsun ne olduğunu bilmiyorum sizce iyi mi yoksa eksik bir şeyler mi var sistem sanki O.C de çalışıyor ama anlamadım detaylarıyla bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
Kart Bellek Saat Frekansı neden böyle 8008 olması lazım değil mi örneğin ya da GPU Saat Frekansı normal mi? ve bir de sanki ekranım yırtılıyormuş gibime geliyor fakat ekranımın gsync açık ve monitörümde de destekleyip açık şu an bir farklı geldi görüntü bana

Sistem:
İşlemci: Ryzen 5 3600X.
Anakart: ASUS B450 Gaming Plus.
RAM: Crucial Ballistix 16 GB

Kart linki;

Bilen ve anlayan kimse yok mu?
@Naruto Uzumaki

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    3,9 MB · Görüntüleme: 61
  • 2.png
    2.png
    1,8 MB · Görüntüleme: 61
  • 222.png
    222.png
    1,8 MB · Görüntüleme: 48
  • 333.png
    333.png
    2 MB · Görüntüleme: 57
Son düzenleme:
Selamlar arkadaşlar size birkaç şey danışmam lazım. Öncelikle RX580 8 GB'dan bu GTX 1070'e geçiş yaptım fakat daha önce NVIDIA kart kullanmadım ve fotoğraflarda da gördüğünüz gibi ayarlarım ve sistemdeki performansını gösteriyor, bellek saat hızı olsun GPU saat frekansı olsun ne olduğunu bilmiyorum sizce iyi mi yoksa eksik bir şeyler mi var sistem sanki O.C de çalışıyor ama anlamadım detaylarıyla bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
Kart bellek saat frekansı neden böyle 8008 olması lazım değil mi örneğin ya da GPU saat frekansı normal mi? Ve bir de sanki ekranım yırtılıyormuş gibime geliyor fakat ekranımın G-SYNC açık ve monitörümde de destekleyip açık şu an bir farklı geldi görüntü bana.

Sistem:
İşlemci: Ryzen 5 3600X.
Anakart: ASUS B450 Gaming Plus.
RAM: Crucial Ballistix 16 GB.

Kart linki;

Bilen ve anlayan kimse yok mu?
@Naruto Uzumaki

Öncelikle bildiğim kadar anlatacağım GPU saat frekansı CPU frenkansı gibi GHz mantığı senin ekran kartının değerli.

1651078382989.png

Burada gördüğün gibi 1.5-1.7GHz. Senin attığın SS'lerde 2GHz de çalışıyor gibi gözüküyor kartın O.C de galiba.

RAM'lere gelince internette RAM'lerin 3200MHz olarak gözüküyor sen 8008MHz demişssin fakat bu çok yüksek bir rakam. Açıkçası GPU'unda bir OC var gibi.

İyi günler.

Geri
Yukarı