GTX 1070 PCI-E 4X slotuna takıldığında performansı düşer mi?

Xectuonel

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
  • Anakartım MSI Z170A Gaming M3.
  • Kasam: Z11 Plus
Ekran kartı alacağım fakat alacağım kart 296mm uzunluğunda. Kasam en fazla 290mm'ye izin veriyor ama alt PCI slotuna takarsam 300mm'ye kadar izin veriyor. Sorunum ise anakartıma baktığımda ikinci PCI slotu 4x olarak gözüküyor. Şimdi ben GTX1070 ekran kartını 4x'e takarsam 16x'den farkı çok olur mu? Yoksa kasayı nasıl kesebilirim?

MSİ ın sitesinde 2 tane PCI express 16x gözüküyor fakat anakartın BIOS undan baktığımda 2.slot 4x olarak gözüküyor. Bunun nedeni herhangi birşey takmamış olmam olabilir mi?

Son düzenleme:
Demir testeresi alıp kesmeye başla dikkatli olduktan sonra kasada ufak tefek modifikasyonlardan korkmana gerek yok.
Ve bu arada bir alternatifin daha var, kasaya sığabilen ekran kartı alabilirsin ve şuan düşündüğün modeli yazarsan sevinirim.

Galax GTX1070 EX OC alacağım. Sitesinde 296mm uzunluk yazıyor. Backplate ile birlikte çıkarırsam 287mm ama çıkarmak istemiyorum. Sonuçta bir dayanıklılık katıyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı