GTX 1070 PUBG'de Düşük FPS Sorunu

riyaset

Hectopat
Arkadaşlar merhaba bu ara PUBG oynarken inanılmaz sıkıntı yaşıyorum ve sıkıntım ne yaparsam yapayım çözülmüyor. Şu an böyle bir sorun yaşıyorum videodaki gibi 2 adım attığım zaman yükleniyor bazı yerler ya da karargahın ışığına bakın... Açılıp kapanıyor ağaçlar değişiyor inanılmaz şekilde sinir oluyorum nasıl bir çare bulabilirim buna?
Sistem özellikleri
  • GTX 1070 Asus Rog
  • i5 6500
  • 16 GB tek slot RAM
  • 250 SSD
Ben bu PC'e bile neden FPS drop yiye yiye oynuyorum abi PUBG'yi. Kafayı yiyeceğim lütfen yardım edin.

a3.png

fark 4.png
fark 5.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Senin verdiğin ayarlar çok düşük, ben GTX 1060 dizüstü ile gölge yüksek, efektler orta diğer her şey ultrada oynayıp ortalama 80, En düşük 60, En yüksek 100 civarı alıyorum. Bir miktar darboğaz gözüküyor zaten. Yüksek grafik ayarları ve çözünürlük bunun biraz önüne geçer. Görüntüde yaşanan bozukluk da geçer. Diğer oyunlarda sıkıntı çıkmıyor ve PUBG de oyun içinde sıkıntı yaşatmıyorsa işlemci değişimi için çok acele etmene gerek yok. İleride anakart değişimi ile son nesil bir işlemci alabilirsin. Ekran kartı çok uzun zaman performanslı bir şekilde götürür zaten.

Daha çok darboğaz yaşayacakmış gibi hissediyorum özellikle dokuyu arttırdığım zaman render meselsi sıkıntı yapıyor çünkü bunun yanında ben twitchte yayın yapmak amacıyla bu bilgisayarı aldım ama bu şekilde fps drop yiyerek yayında başarı elde edebileceğimi sanmıyorum eğer işlemciyi yükseltirsem anakartı da mı değiştirmek zorunda kalırım? Neler alabilirim şu an da sıkıntısız olarak bu oyunu oynamak için daha ne kadar harcayabilirim :cry:

Hissetme, dene. :) Ekran kartına yük bindirecek unsurlar bunlar, o da fazlasıyla altından kalkar. Arkadaşların da belirttiği gibi 8. nesil işlemcilere geçmediğin sürece anakart değişmeden, en fazla bios güncellemesi ile değişim yaparsın. Bu işlere girişmeden önce temiz kurulum ve sürücü kurumlarını yapıp duruma göre hareket et. 6500 kötü bir işlemci değil, ekran kartı biraz fazla güçlü. Diğer taraftan belki yazılımsal bir sıkıntı olabilir. Temiz bir sayfa ile sonuçlara tekrardan bak. :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı