GTX 1070 sistemde oyunlarda çökmeler oluyor

stenntugra

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşım yaklaşık 3-4 aydır oyunlarda sürekli çökme sorunu yaşıyordu, işlemci kaynaklı olabilir dedik ve 9100F'den 9400F'e yükseltme gerçekleştirdik ve temiz kurulum yaptık. Kısa bir süre çökme sorunu olmadı ve ondan sonra oyun fark etmeksizin bir süre oynadıktan sonra çöküyor. GTX 1070 Kullanıyor ve 600W bir PSU'su var. Biz çözüm bulamadık, bilen arkadaşlar bir uğrayabilir mi :)

Direk olduğu gibi kapanıyor oyun hiçbir hata vermiyor
Ekran kartın eski zaten, driverın umarım eski değildir çünkü güncel driver kur demeyeceğim sana. Eğer gerçekten eski driver kullanıyorsan güncelini kur ekran kartın günümüze ayak uydursun. Güçlü bir kart biliyorum ama maalesef mühendisliği ve teknolojisi bir yere kadar.

Ekran kartın eski zaten, driverın umarım eski değildir çünkü güncel driver kur demeyeceğim sana. Eğer gerçekten eski driver kullanıyorsan güncelini kur ekran kartın günümüze ayak uydursun. Güçlü bir kart biliyorum ama maalesef mühendisliği ve teknolojisi bir yere kadar.
Alakası yok. Oyunlarda çökme ram, anakart kaynaklı da olabiliyor.

Sürücüler güncel, tün güncellemeleri yaptık BIOS dahil.

Geri
Yukarı