GTX 1070 sistemde PUBG kasıyor

İşletim sistemi
Windows 10

Purmol

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
RAM
XPG DX41 CL16 3000MHZ
Ekran kartı
AORUS GTX1070 (rev.1.0)
Anakart
ASUS Maximus VIII Ranger
İşlemci
İ5 6600K
Merhaba. i5 6600K CPU, GTX 1070 GPU ve 16 GB RAM bulunan PC de oyun içirisinde sorun yaşıyorum.

En düşük ayarlarda bile %100 CPU kullanımı oluyor ve kasmalar donmalar yaşanıyor.

Düşmana yakınlaşınca CPU kullanımk %85'lerde iken bile kasılmalae yaşanıyor.

Termal macun bakımı yapıldı, komple formatlandı, OC yapıldı ama nafile.

Çözünürlüğü 1360*768 yapıyorum rahatlamış gibi oluyor ama yine düşmana yaklaşınca kasmaya başlıyor, hatta çatışma ortamlarında %100'e çıkınca felç geçrimiş gibi fareyi çevirince titreyerek dönüyor. Ki çoğu zaman %100 işlemci kullanıyor.

V-Sync açık şekilde deniyorum FPS 55'lere düşüyor sabit 60 olarak kalsa da bu bahsettiklerim oluyor. V-Sync kapalı iken 130 FPS'lere kadar çıkıyor fakat yüksek FPS olmasına rağmen yine bahsettiğim olay yaşanıyor.

Oyunu 1 ay önce yüklediğim'de bir sorun yoktu, rahat bir şekilde orta ayarlarda oynayabiliyordum. 2 hafta kadar oynadıktan sonra bu olay olmaya başladı. 2 termal macun değişimi 3 format ve en az 4 sefer de oyunu silip tekrar yükledim.

Çözümü var mıdır acaba bu olayın?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. i5 6600K CPU, GTX 1070 GPU ve 16 GB RAM bulunan PC de oyun içirisinde sorun yaşıyorum.

En düşük ayarlarda bile %100 CPU kullanımı oluyor ve kasmalar donmalar yaşanıyor.

Düşmana yakınlaşınca CPU kullanımk %85'lerde iken bile kasılmalae yaşanıyor.

Termal macun bakımı yapıldı, komple formatlandı, OC yapıldı ama nafile.

Çözünürlüğü 1360*768 yapıyorum rahatlamış gibi oluyor ama yine düşmana yaklaşınca kasmaya başlıyor, hatta çatışma ortamlarında %100'e çıkınca felç geçrimiş gibi fareyi çevirince titreyerek dönüyor. Ki çoğu zaman %100 işlemci kullanıyor.

V-Sync açık şekilde deniyorum FPS 55'lere düşüyor sabit 60 olarak kalsa da bu bahsettiklerim oluyor. V-Sync kapalı iken 130 FPS'lere kadar çıkıyor fakat yüksek FPS olmasına rağmen yine bahsettiğim olay yaşanıyor.

Oyunu 1 ay önce yüklediğim'de bir sorun yoktu, rahat bir şekilde orta ayarlarda oynayabiliyordum. 2 hafta kadar oynadıktan sonra bu olay olmaya başladı. 2 termal macun değişimi 3 format ve en az 4 sefer de oyunu silip tekrar yükledim.

Çözümü var mıdır acaba bu olayın?

Yine PUBG optimizasyon sorunları gibi gözüküyor, arkada ciddi şekilde CPU kullanan herhangi bir şey var mı diye kontrol edin, ikinci olarak MSI Afterburner ile sıcaklıkları canlı olarak izleyin ve buraya fotoğraf atın, yaptığınız overclock işlemini geri çekmeyi deneyin belki de işlemci ısınıp kendisini downclock edip oyunda drop sorunu yaşıyorsunuzdur, bir de PUBG optimize saçmalığı var 1650S sistemimde bile bazen takılmalar, FPS düşmeleri oluyor sıcaklıklar stabil olmasına rağmen. Belki bir ihtimal olarak termal macununu kalitesi iyi olmayabilir ( belirtilmediği için -bilir ekleri kullanıyorum ) kullandığınız termal macunun markasını yazın.

Yine PUBG optimizasyon sorunları gibi gözüküyor, arkada ciddi şekilde CPU kullanan herhangi bir şey var mı diye kontrol edin, ikinci olarak MSI Afterburner ile sıcaklıkları canlı olarak izleyin ve buraya fotoğraf atın, yaptığınız overclock işlemini geri çekmeyi deneyin belki de işlemci ısınıp kendisini downclock edip oyunda drop sorunu yaşıyorsunuzdur, bir de PUBG optimize saçmalığı var 1650S sistemimde bile bazen takılmalar, FPS düşmeleri oluyor sıcaklıklar stabil olmasına rağmen. Belki bir ihtimal olarak termal macununu kalitesi iyi olmayabilir ( belirtilmediği için -bilir ekleri kullanıyorum ) kullandığınız termal macunun markasını yazın.

Görev Yöneticisi kontrolünde, CPU kullanımı en yüksek kullanan program PUBG.

Değerlerin kontrolünü Afterburner ile yapıyorum, 4.1GHz sabit gözüküyor, kullanım yüzdeliğine göre voltaj değişiyor. Sıcaklık değeri 60 üzerine çıkmıyor.

Overclock dediğim aslında ASUS AI Suite otomatik olarak sistemi test edip yapıyor.

Overclock ve standart şekilde denemelerde'de durum aynı.

Thermal Grizzly Kryonaut kullanmış olduğum macun.

Görev Yöneticisi kontrolünde, CPU kullanımı en yüksek kullanan program PUBG.

Değerlerin kontrolünü Afterburner ile yapıyorum, 4.1GHz sabit gözüküyor, kullanım yüzdeliğine göre voltaj değişiyor. Sıcaklık değeri 60 üzerine çıkmıyor.

Overclock dediğim aslında ASUS AI Suite otomatik olarak sistemi test edip yapıyor.

Overclock ve standart şekilde denemelerde'de durum aynı.

Thermal Grizzly Kryonaut kullanmış olduğum macun.
O halde görünüşe göre PUBG'nin optimizasyon sorunları bu gibi sorunlara yol açıyor gibi gözüküyor çünkü önceden sorunsuz şekilde oynadığınızı belirtmişsiniz şimdi ise sorunlu olduğu gözüküyor. Bununla hareketle mantıken optimize sorunu olması gerekiyor.

İşlemcin pek iyi sayılmaz hocam 1070 hala performanslı bir kart fakat PUBG işlemci oyunu olduğundan zorlanıyor sistem.
İşlemci geri kalmış farkındayım.

En düşük Ayarlar'da bile problem yaratması soru işareti uyandırdı, acaba çözüm yolu var mıdır diye.

Seyret ekranın'da bile takım arkadaşını izlerken sanki ben oynuyormuşum gibi donmalar yaşanıyor. Bu olay sadece PUBG de var. Hogwarts Legacy, Spider-Man: Miles Morales oynadım hiçbir problem yaşamadım.

CS:GO'yu saymıyorum zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı