GTX 1070 sisteme Dark 600 Watt PSU takılır mı?

Kayekin

Hectopat
Arkadaşlar selamlar. Dün RX 580 8 GB ekran kartımı sattım ve MSI GTX 1070 Gaming X almayı düşünüyorum. Kullandığım PSU Dark markasının 600 Watt'lık bir PSU'su.
PSU'da 1 adet 6+2 PCI-e kablo var. Ancak MSI GTX 1070'te 8+6 güç girişi var. İdareten de olsa Molex to PCI-e kablosu alıp kullansam herhangi bir sorun oluşturur mu?

Sistem özelliklerim:
R5 1600 AF.
ASRock A320M.
8+8 3000 MHz RAM.
120+240 GB SSD.
500+500 HDD.

İdare etmelik kullanılabilir ama bazı durumlarda özellikle OC yapılacaksa eksik kalan pin bağlantısı sorun teşkil edebilir hatta ilk çalıştırma esnasında ekran kartının güç bağlantıları tamamen dolmadığı takdirde kırmızı renkli hata sinyali gönderip hiç açılmayabilir de, çalıştırdığını varsaysak bile yük altındaki ideal sıcaklıkların daha da yüksek olacağı büyük bir ihtimal söz konusu, ben olsam tek 8 pinli bir 1070 bakardım veya PSU değiştirirdim.
Molexten PCI-E dönüştüren kablolar için ne dersiniz? Kullanılmasında risk var mı?
Çok sağlıklı bir çözüm yolu değil, özellikle de uzun süreli stabil ve sorunsuz bir kullanım deneyimi açısından.

Son düzenleme:
Hiç bilmiyorum şahsen tercih etmezdim, o güç kaynağını eskiden kullanıyordum 400W verimliliği var yalnızca. Hem 1070 niye alacaksın ki oldukça eski bir kart, ucuza vereceklerini sanmıyorum RTX 2060 kovalasan daha sağlıklı olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı