GTX 1070 Ti (2. el) vs RTX 2060

2. EL GTX 1070TI OC vs RTX 2060

• GTX 1070TI

• RTX 2060

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.

TeQnaP

Kilopat
Yer
New Jersey/United States
Daha fazla  
Herkese iyi forumlar.
Kardesime dogum gunu hediyesi olarak bilgisayar toplayacağız ve elimde hali hazirda R5 1600 var yani AM4 Build olacak. Cogu parçalar kafamda hazir ve alınmaya yakın ama ekran kartinda buyuk bir soru isaretim var. Kardesim 1080P 144Hz ayarlarda oynayacak ve Ultra takintisi yok.
Arkadaşım $210 GTX 1070 Ti satıyor ve sifir bir RTX 2060 ile aralarında $150-200 fark var. Performansına baktığımda ise 5-20FPS arası değişiyor oyundan oyuna. Sizce GTX 1070 Ti alip OC edip kullanmak daha mantikli olur mu? Aradaki farki vermek bana cok sacma geliyor ama size de sormakta fayda var dedim.
Not : Hiçbir RTX özelliği kullanılmayacaktır.

Son düzenleyen: Moderatör:
1070 Ti'de VRAM 8 GB, CUDA sayısı 2432 bunlar avantajları. Daha düşük frekans hızları da dezavantajı aşağı yukarı 2 kartında ömrü benzer olacaktır. Bence temiz kullanıldıysa fiyat farkına değmez.

İlla NVIDIA mı istiyorsunuz? Eğer illa bu 2 karttan biri alınacaksa 1070 Ti alın. Temiz kullanılmışsa tabii. RTX2060'da alınabilir, yeni mimari biraz daha ileri dönük olur ama tabii siz bilirsiniz. Benim önerim RTX2060 fiyatına şöyle adam gibi soğutmalı RX 5600XT alın, örneğin MSI Gaming X ya da mech. Mech için ısınma sorunu var deniyor ama RX 5600XT modelinde 65'in üstüne çıkmıyor, bu kartın kendisinin ısınmamasından da kaynaklı. Eğer az ısınan kartlar alırsanız uzun yıllar kullanırsınız, canınızı sıkmaz.

1400 TL'ye 1070 Ti gerçekse kaçırmayın derim. RTX kullanılmayacaksa RTX 2060'a gerek yok zaten. OC ile o seviyeye getirirsiniz zaten. GTX 1070 Ti'ın modeli nedir?
Amerika'da yasadigimdan bu kadar ucuz gozukebilir. :D
İlla NVIDIA mı istiyorsunuz? Eğer illa bu 2 karttan biri alınacaksa 1070 Ti alın. Temiz kullanılmışsa tabii. RTX2060'da alınabilir, yeni mimari biraz daha ileri dönük olur ama tabii siz bilirsiniz. Benim önerim RTX2060 fiyatına şöyle adam gibi soğutmalı RX 5600XT alın, örneğin MSI Gaming X ya da mech. Mech için ısınma sorunu var deniyor ama RX 5600XT modelinde 65'in üstüne çıkmıyor, bu kartın kendisinin ısınmamasından da kaynaklı. Eğer az ısınan kartlar alırsanız uzun yıllar kullanırsınız, canınızı sıkmaz.
Oncelikle selam Cistirgo abim. NVIDIA gibi takintim yok hatta bana kalsa AMD alicagim ama suanki yazilimsal problemleri bende yasiyorum o yuzden RX5600XT iade ettim kendime aldigim. Kardesim Crash yemeyi sevmiyor cildiriyor (11 yasindaki birinin cildirmasi beni iyi etkilemiyor :D :D) o yuzden Nvidia almayi dusundum.
1400 TL'ye 1070 Ti gerçekse kaçırmayın derim. RTX kullanılmayacaksa RTX 2060'a gerek yok zaten. OC ile o seviyeye getirirsiniz zaten. GTX 1070 Ti'ın modeli nedir?
EVGA SC
RTX 2060'a oy veren arkadaslar keske neden ona oy verdiklerini aciklasa cok sevinirim.

RTX 2060 tercihi ilerisi için daha iyi olabilir. Dlss2.0 teknolojisi ve daha yeni tanıtılan RTX voice.
RTX voice belki boş gelebilir size ama RTX çekirdekleriyle bunlar yapılıyorsa ileride çok daha güzel şeyler yapılabilir gibi geliyor bana.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı