GTX 1070 Ti Black Ops 4 Düşük FPS Sorunu

Mog-12

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhabalar herkese, saygılar.
Yaklaşık 1-2 ay önce Black Ops 4 oynamak için bir sistem toplamaya karar verdim, ortalama 7400 TL'lik bir sistem oluşturmama rağmen istediğim FPS değerlerini alamadım. Daha sonra fark ettim ki benimle aynı ekran kartı ve işlemciye sahip olan Youtube üzerinde FPS denemesi yapan kişilerin benden neredeyse %25 oranında daha fazla FPS aldığını tespit ettim. Oyun içersinde en yüksek ayarlarda ben 70-90 FPS alırken, başkaları aynı kart ve işlemciyle 110'dan aşağı düşmüyorlar, Ekran kartı driverlarım en güncel sürümde olduğu halde tamamen kaldırıp tekrar temiz kurulum yaptım ama değişen bir şey yok.

Sistem:
GPU: GeForce GTX 1070 Ti
CPU: Intel(R) Core(TM) i5-8600K CPU @ 3.60GHz
RAM: 8 GB RAM (DDR4, 2400 MHz)

Şimdiden çok teşekkür ederim...

Son düzenleme:
Bahsettiğiniz Programın kurulumunu yapmama rağmen bende gözükmüyor acaba başka türlü gösterebilme imkanım yok mu?, Bu arada mevcut ram'i çıkartıp iki adet mhz değeri yüksek 8 gb ram sipariş etmemi mi önerirsiniz yoksa 2 adet olduğu zaman 2400 mhz sorun olmaz mı?
(mevcut ram: 8 gb Hyperx Predetor)

Muhtemeden kurulumda veya ayarlarda bir hata yapmış olabilirsiniz. Diğer yorumları okudum direk sona cevap veriyim elinizdeki RAM'i satma ihtimaliniz varsa satıp dual RAM alman daha iyi olacaktır.

CORSAIR Vengeance LPX 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz C16 - incehesap.com

Kardeşim işlemcinin daha yükseğine gerek yok, işlemci ekran kartı anakart zaten çok ama çok yeterli. Sorun ram hızı ve miktarından kaynaklıdır diğer kullanıcılarda oynaylamış bunu. Elindekini 250 - 300 TL'ye sat. Sonra bütçene göre 2x8 yüksek MHZ ram al. Büyük ihtimalle sorunun düzelecektir.

Kardeşim işlemcinin daha yükseğine gerek yok, işlemci ekran kartı anakart zaten çok ama çok yeterli. Sorun ram hızı ve miktarından kaynaklıdır diğer kullanıcılarda oynaylamış bunu. Elindekini 250 - 300 TL'ye sat. Sonra bütçene göre 2x8 yüksek MHZ ram al. Büyük ihtimalle sorunun düzelecektir.

Teşekkür ediyorum, acaba iyi bir ram önerebilir misin?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı