GTX 1070 Ti Sistem Ani FPS Düşüşleri

Arkadaşlar merhaba;

AMD Ryzen5 1600
MSI Armor 1070 Ti 8GB 256 bit
Kingston 8 GB 3000 MHZ RAM
600 Watt PSU
MSI B350 Gaming Pro

Parçalar bunlar, daha cihazı dün topladım ancak, oyun içinde anlık takılmalar yaşıyorum, ne yaptıysam ne araştırdıysam çözemedim. Bana yol gösterecek babayiğitler var mıdır ?
Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Yüklediğiniz resime bakarak, Furmark testi sanırım. Oyun içi değerleri zannederim en fazla 78/79 derecelerde genelide 72/73 derecelerde geziniyor. Yazdıklarım doğru ise CPU %35 ve GPU %88 de kalması konusunda yoğunlaşmalısınız. Bu değerler normal değil çünkü. İşlemci % 62 si devreye girememiş daha CPU gücü var demektir. Ama o güç ekran kartının kalan %12 sini neden çalıştıramadığına yoğunlaşmak gerekiyor.
CPU nun 6 çekirdeğini değilde genel olanını açıp bakalım. Kart RAM lerini normal MHZ lerde kullanmakta çünkü. Kart ile ilgili sorun yok anladığım kadarı ile.

Sıcaklık çok yüksek bu yüzden mhz düşürmeye çalışıyor sanırım kart. Düşürmese bile diğer parçaların da ısısını arttıracaktır bu nedenle FPS Drop yaşanıyor olabilir.

Kasanızın sirkülasyonunu iyi olarak düşünürsek kartı iade edip daha az ısınan bir modeli alabilirsiniz. Onun dışında fan sesini problem etmezseniz ekran kartı fanlarını tam güçte çalıştırın. Tabii fan ömrünün az olmasını da göze alın.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı