GTX 1070 Ani FPS Düşüşleri

FurkanSrl.

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
CSGO FPS drop yaşıyorum, diğer oyunlarda da FPS cok az alıyorum, sistemim daha yeni 1 ay önce aldım.
  • i5 6500
  • MSI GTX 1070
  • B250M mortar arctic
  • 8GB DDR4
  • Windows 10
  • 144Hz monitor
CPU ve GPU sıcaklık değerleri normal.
CSGO Hepsi Low x4 x4
FPS drop: 230'lardan bir anda 100'lere düşüyor ve genelde 170 oluyor maksimum.

Neden 1070 alıp ayarları Low'a çekiyorsun? Ben 470 aldım her girdiğim oyunda 2k'ya ultra ayarlara alıyorum oradan yavaş yavaş aşağı çekiyorum.

"2bin liraya ekran kartı aldım, acaba CS:GO gibi notebook oyununu Low ayarda açar mı?" Bu mu düşünceniz?

Alın 2k-4k Ultra'ya, korkmayın.

Son düzenleme:
Önemli olan denemektir @My Man! adlı arkadaşın dediği gibi korkmayın ben bir arkadaş gördüm AMD FX 8300 Sapphire R7 250x li bir sistemde öylesine GTA 5 de ve diğer oyunlarda en yüksek ayarlarda vsync kapalı 60-70 FPS alıyordu vede hiç düşmüyordu. = Deneyin ;)

Arkadaşın ayarları yükseltmeye korktugunu sanmıyorum. Çoğu CS:GO oyuncusu çözünürlüğun ve grafiklerin düşürülmesiyle oyun deneyiminin arttığını bilir. Fakat boyle oynayacaksa neden o kadar abartı sistem toplamış bende anlayamadim.

Çözünürlüğü değiştirme sadece grafik ayarlarını en üst seviyeye çek sorun düzelecektir.
Profesyonel CS GO oyuncularının düşük görüntü ayarlarında oynamasının sebebi çoğunun eskiden 1.6 oyuncu olmasıdır. Onun dışında getirisi psikolojik olabilir belki. Çözünürlükte kişiden kişiye değişir ben mesela 1280x960 siyah ekranlı oynuyorum daha iyi performans sergiliyorum.

Profesyonel CS GO oyuncularının düşük görüntü ayarlarında oynamasının sebebi çoğunun eskiden 1.6 oyuncu olmasıdır. Onun dışında getirisi psikolojik olabilir belki.

Hocam sebebi psikolojik değil, ekran boyut oranı 4:3 olduğu zaman oyuncuların HitBox'ı büyüyor ve daha rahat vurabiliyorsunuz, grafik kalitesini low'a çekmenin sebebide bazı haritalarda toz toprak gibi efektlerin dikkat dağıtması olarak görülüyor, örneğin bazı Battlefield 1-3-4 oyuncuları yine oyunu oynarken grafik kalitesini en düşüğe çekiyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı