GTX 1070 Ti yük altındayken görüntü gidiyor

ycrour

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba başlıkta belirmiş olduğum sorundan müzdaribim. Mesela dün akşam War Thunder isimli oyunu oynarken ekran kartı %99 kullanıma geliyor ve ekranda no Signal yazısı çıkıp görüntü gidiyor ancak PC halen açık ve çalışıyor sadece görüntü gidiyor. Benim tahminim ekran kartı tam yüke girince böyle oluyor ama bu ekran kartını alma sebebim de zaten oyunları Full ayarda oynamak bu sorunu nasıl çözebilirim?
RAM'lerde ve PSU'da sorun olduğunu düşünmüyorum normalde hiçbir sıkıntı yok sadece ekran kartı yükteyken yapıyor işlemci 50 derece ekran kartı 60 derece ortalama.
Sistem B450 m S2H anakart.
8*2 16 GB 2133 MHz RAM.
R5 200 işlemci.
500W PSU.
Manli NVIDIA GTX 1070 Ti.

Son düzenleyen: Moderatör:
Acaba mining yapılıyor olabilir mi? %99 yani ancak 2yüksek uygulama kullanımında olur mesela ben Dying Light 2 ve CoD warzonu açtım aynı anda yani yanlışlıkla oldu tabii o da birden kullanınca PC dondu ekran kartı kullanımı %90ı geçti sonra yeniden başlatmak zorunda kaldım isterseniz bir kontrol edin.

Merhaba başlıkta belirmiş olduğum sorundan müzdaribim. Mesela dün akşam War Thunder isimli oyunu oynarken ekran kartı %99 kullanıma geliyor ve ekranda no Signal yazısı çıkıp görüntü gidiyor ancak PC halen açık ve çalışıyor sadece görüntü gidiyor. Benim tahminim ekran kartı tam yüke girince böyle oluyor ama bu ekran kartını alma sebebim de zaten oyunları Full ayarda oynamak bu sorunu nasıl çözebilirim?
RAM'lerde ve PSU'da sorun olduğunu düşünmüyorum normalde hiçbir sıkıntı yok sadece ekran kartı yükteyken yapıyor işlemci 50 derece ekran kartı 60 derece ortalama.
8*2 16 GB 2133 MHz RAM.
R5 200 işlemci.
500W PSU.

Büyük ihtimalle sorun PSU. Çevrenizde bilgisayarcı varsa farklı bi güç kaynağı ile dener misiniz?

Acaba mining yapılıyor olabilir mi? %99 yani ancak 2yüksek uygulama kullanımında olur mesela ben Dying Light 2 ve CoD warzonu açtım aynı anda yani yanlışlıkla oldu tabii o da birden kullanınca PC dondu ekran kartı kullanımı %90ı geçti sonra yeniden başlatmak zorunda kaldım isterseniz bir kontrol edin.

Mining yapıldığını düşünmüyorum Windows dahil oyunlar da orijinal bilmediğim sitelere girmem.

Büyük ihtimalle sorun PSU. Çevrenizde bilgisayarcı varsa farklı bir güç kaynağı ile dener misiniz?

Benim de aklıma o geliyor araştıracağım arkadaşlarımdan falan.
OCCT programı aracılığı ile 20 dakika test yaptım işlemci ve ekran kartı yüzde yüz kullanımda kapanma olmadı. İşlemci sıcaklığı 67 derece ekran kartı sıcaklığı 69 derece sorun PSU'da değil gibi başka fikri olan var mı?

Son düzenleme:
8*2 16 GB 2133 MHz RAM.
R5 200 işlemci.
500W PSU.

Benim bu yeni aldığım bilgisayardan önce benim de aniden ekran gidiyordu, aniden hiçbir şey yok görüntü birden gidiyordu, çok büyük ihtimal PSU ile alakalı idi benim sorun bu arada oyun falan çokmüyordu ekran gidiyordu ekran değiştirdim acaba ondan mı diye ondan değilmiş değiştirince aynı devam etti, ekran kartından mi acaba dedim bilgisayar aldım ekran kartıyla kullanıyorum şu an bir şey yok 1 ay oldu.

Güncelleme: PSU temizliği yaptım fanını yağladım şu anlık bir sıkıntı yok eliniz yatkınsa bunu yapmayı deneyebilirsiniz.

Güncelleme: PSU temizliği yaptım fanını yağladım şu anlık bir sıkıntı yok eliniz yatkınsa bunu yapmayı deneyebilirsiniz.
Sorun tekrar yaşanırsa bildirin. Şuanlık şüpheli PSU. İsterseniz OCCT ile power testi çalıştırın. Kapanma olursa sorunun PSU dan olduğu belli olmuş olur. Çünkü işlemciyi ve GPU yu ayrı ayrı test edince sorun olmadığını söylemişsiniz.

Sorun tekrar yaşanırsa bildirin. Şu anlık şüpheli PSU. İsterseniz OCCT ile Power testi çalıştırın. Kapanma olursa sorunun PSU'dan olduğu belli olmuş olur. Çünkü işlemciyi ve GPU'yu ayrı ayrı test edince sorun olmadığını söylemişsiniz.

Bu forumdan bir arkadaş OCCT testini anlatmıştı ve temizlik yapmadan önce test yapmıştım OCCT aracılığı ile kapanmamıştı sadece oyunlarda kapanıyordu kapanma olursa tekrar buraya yazarım.

Sorun devam ederse PSU'dan ziyade besleme arızası olabilir bence. Yük altında cihaz yeterli voltaj almıyor olabilir bundan dolayı.

Yeni konular

Geri
Yukarı