GTX 1070 Ti'ye nasıl undervolt yapabilirim?

hellyeahcuz

Hectopat
Yer
Çanakkale Merkez
Daha fazla  
Meslek
Vodafone Çözüm Ortağı Baz İstasyonu Teknisyeni
Merhaba dostlarım ASUS Turbo GTX 1070 Ti model ekran kartına sahibim. Oyunlarda hem çok yorulmasın hem de fazla güç tüketmesin düşük ısı olsun diye undervolt yapmak istiyorum ekranım 60Hz olduğu için her oyunda FPS'i 60'a sabitliyorum ekran kartım 55 50 derecelerde dolaşıyor fakat bazen istisnalar oluyor.

Yakın zamanda 165Hz monitör alacağım bu nedenle FPS'i tekrardan yükseltmek durumundayım yani sabit 165Hz. Bunun için şimdiden undervolt yapmak istiyorum düşük ısı yüksek performans tabanlı. Forumda içerik bulamadım yabancı forumlarda da tehlikeli işlemler yapıyorlar örnek olarak birden Memory Clock'u 900 yükselten elemanlar var.

Sizlerden yardım bekliyorum ve bana yardımcı olacağınıza inanıyorum. Şimdiden teşekkür ediyorum. <3

Dosya Ekleri

• 1070ti.png
    1070ti.png
    159,6 KB · Görüntüleme: 37
FPS değerini sınırsız yaptığınız zaman kaç derecede çalışıyor kart ? Zaten referans modellerine inanılmaz benziyor ısınması gayet normaldir .AMD kadar iyi bir undervolt değeri verir mi bir fikrim yok ama M.A.B programından power limiti aşa çekerseniz FPS değeriniz bir miktar azalacaktır ama kullandığınız Watt değeride düşecektir buda size ısıda azalma sağlayacaktır bunu geçmişte GTX 980 kullanan biri olarak size öneriyorum 10 FPS az alırsınız 10-15 derece daha serin çalışır .

FPS değerini sınırsız yaptığınız zaman kaç derecede çalışıyor kart? Zaten referans modellerine inanılmaz benziyor ısınması gayet normaldir. AMD kadar iyi bir undervolt değeri verir mi bir fikrim yok ama m. A. B programından Power limiti aşa çekerseniz FPS değeriniz bir miktar azalacaktır ama kullandığınız watt değeride düşecektir bu da size ısıda azalma sağlayacaktır bunu geçmişte GTX 980 kullanan biri olarak size öneriyorum 10 FPS az alırsınız 10-15 derece daha serin çalışır.

76 gördüm maksimum tek fanlı kart bir de evet AMD kadar iyi bir undervolt vermiyor ama yine de işe yarıyor.

76 gördüm maksimum tek fanlı kart bir de evet AMD kadar iyi bir undervolt vermiyor ama yine de işe yarıyor.
dediğim gibi çok fazla voltaj ayarlarıyla oynamak NVİDİA ekran kartlarda bana mantıklı gelmiyor şahsi fikrim budur siz Msı Afterter Burner da Power Limiti düşürürseniz sıcaklık değerleri düşecektir fakat FPS miktarınız 10-15 kadar düşecektir .

Dediğim gibi çok fazla voltaj ayarlarıyla oynamak NVIDIA ekran kartlarda bana mantıklı gelmiyor şahsi fikrim budur siz MSI afterter burner da Power limiti düşürürseniz sıcaklık değerleri düşecektir fakat FPS miktarınız 10-15 kadar düşecektir.

Power limit 100 de şu an sizce kaça düşürmeliyim? Ağırlıkla CS:GO ve Tom Clancy's Rainbow Six: Siege oynuyorum.

Power limit 100 de şu an sizce kaça düşürmeliyim? Ağırlıkla CS:GO ve Tom Clancy's Rainbow Six: Siege oynuyorum.
ben en düşüğe çekiyordum fakat orada power limitle temp limit birbirine bağlı dikkatli bakarsanız ona hiç dokunmayın biririne bağlı kalsın ,siz yüksek grafik isteyen tepe noktada sıcaklık gösteren bir oyuna girin oradan ayarlayın en düşüğe çekince bile çalışıyor , power limitin voltaj ayarıyla aynı değil ekran kartına az elektrik veriyorsunuz anlayacağınız CW falan varsa onuda baya kesiyor 😄

Ben en düşüğe çekiyordum fakat orada Power limitle temp limit birbirine bağlı dikkatli bakarsanız ona hiç dokunmayın biririne bağlı kalsın, siz yüksek grafik isteyen tepe noktada sıcaklık gösteren bir oyuna girin oradan ayarlayın en düşüğe çekince bile çalışıyor, Power limitin voltaj ayarıyla aynı değil ekran kartına az elektrik veriyorsunuz anlayacağınız cw falan varsa onu da bayağı kesiyor 😄

100'den 70e çektim bakalım test edeyim sonra dönüş yaparım olur mu <3

Geri
Yukarı