GTX 1070 ve i5 6600K PUBG 72 Derece sıcaklık normal mi?

barisjk7

Hectopat
Bilgisayarım PUBG'de Ultra ayarlarda 72 derece oluyor. Sizce normal midir?
Sistem Özellikleri;
ASUS GTX 1070 8 GB
16 GB RAM 2666MHz
i5 6600K işlemci soğutmalı
256 GB SSD
1TB HDD
MSI Z170A Tomahawk DDR 4 anakart

Dosya Ekleri

• Screenshot_2020-04-26-01-24-42-880_com.whatsapp.jpg
    Screenshot_2020-04-26-01-24-42-880_com.whatsapp.jpg
    345,6 KB · Görüntüleme: 43
Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam Nzxt Cam ile de ölçtüm yaklaşık aynı değer çıkıyor. Sorunu nasıl çözebiliriz.

Öncelikle soğutucunuzun tam olarak sağlam bir şekilde oturduğundan emin olun, termal macun kurumuşsa yenileyin. Kasa içi hava akış sirkülasyonu düzgün olmayabilir, kullandığınız güç kaynağı bile aşırı ısınmaya yol açabilir.

Öncelikle soğutucunuzun tam olarak sağlam bir şekilde oturduğundan emin olun, termal macun kurumuşsa yenileyin. Kasa içi hava akış sirkülasyonu düzgün olmayabilir, kullandığınız güç kaynağı bile aşırı ısınmaya yol açabilir.
Laptop kullanıyorum. İkincisinde fan tam çalışırken 90 derece arıza yaptığında 100-103 derece.

Laptop kullanıyorum. İkincisinde fan tam çalışırken 90 derece arıza yaptığında 100-103 derece.

Soğutucu bloklarda veya fan rulmanlarının olduğu kısımlarda aşırı toz, pislik birikmiş olabilir. Önce buraları bir kontrol edin, daha sonra işlemcinin üzerine temas eden boylu boyunca yerleşmiş olan ısı iletim kanalını bağlantı yuvalarından söküp kaldırdıktan sonra, işlemci üzerindeki termal macunu silip, kaliteli ve iletkenlik katsayısı yüksek bir termal macun ile yenileyebilirsiniz. Bu da olmazsa termal pedlerin değişim zamanı gelmiştir. En pahalı kısımlardan birisidir burası da. Umarım iş bu noktaya kadar da gelmez. Eğer cihazın garantisi devam ediyorsa, teknik servise verebilirsiniz. Hiç uğraşmazsınız bunlarla. İşlemcinin modelini de belirtebilir misiniz? Merak ettim açıkçası.

Soğutucu bloklarda veya fan rulmanlarının olduğu kısımlarda aşırı toz, pislik birikmiş olabilir. Önce buraları bir kontrol edin, daha sonra işlemcinin üzerine temas eden boylu boyunca yerleşmiş olan ısı iletim kanalını kaldırıp, işlemci üzerindeki termal macunu silip, kaliteli ve iletkenlik katsayısı yüksek bir termal macun ile yenileyebilirsiniz. Bu da olmazsa termal pedlerin değişim zamanı gelmiştir. En pahalı kısımlardan birisidir burası da. Umarım iş bu noktaya kadar da gelmez. Eğer cihazın garantisi devam ediyorsa, teknik servise verebilirsiniz. Hiç uğraşmazsınız bunlarla. İşlemcinin modelini de belirtebilir misiniz? Merak ettim açıkçası.
Hocam işlemci i7 3667 sıkıntılı bir model İnşallah pahalıya patlamaz. 😊
Hocam orda mısınız ? 😊

Hocam bu PC daha ne kadar yaşar yenileme vs. ?

Bakımlarını düzgün yaptığınız sürece belli bir süre daha kullanabilirsiniz, bunun için kesin bir süre veremem, verilemez de. Performansından tatmin olmadığınızı düşündüğünüz an yeni bir bilgisayara geçiş yapabilirsiniz.

Bakımlarını düzgün yaptığınız sürece belli bir süre daha kullanabilirsiniz, bunun için kesin bir süre veremem, verilemez de. Performansından tatmin olmadığınızı düşündüğünüz an yeni bir bilgisayara geçiş yapabilirsiniz.
O zaman derin bir bakım yaptirmaliyim ama bu bana ucuza mal olmucak gibi duruyor.
Hocam kendi konularıma beklerim 😀.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı