GTX 1070 ve i5 6700K Sistem Montajı ve Oyun Testleri

Peroksit

Hectopat
Daha fazla  
İki hafta önce topladığım sistemin montajını ve oyun testlerini yaptım. Öncelikle sistemimizin bileşenleri tanıyalım.

İşlemci : Intel Kaby Lake Core i5 7600K 3.8GHz 6MB Cache LGA1151
Anakart : MSI Z270 GAMING PRO CARBON Intel Z270 3800MHz (OC)
Ekran Kartı : MSI GAMING X Nvidia GeForce GTX 1070 8GB 256Bit GDDR5 (DX12)
Ram : Corsair Vengeance LPX 16GB (2x8GB) 3000MHz DDR4 Ram CMK16GX4M2B3000C15
Kasa : Cooler Master Mastercase Pro 5 Usb3.0 X 2 Midtower Modüler Kasa
Power : Corsair Builder VS650 650W 80+ Power Supply
Sıvı Soğutma : SilverStone Tundra TD02LITE
SSD : Samsung 850 EVO 250GB 540MB-520MB/s Sata3 2.5"
HDD : WD Blue 1TB 7200RPM Sata 3.0 64Mb 3,5"
Klavye : Logitech G710+ Mekanik Oyuncu TR Klavye
Mouse : Razer Diamondback Oyuncu Mouse + Goliathus Control
Kulaklık : Steelseries Siberia V2 Kırmızı Oyuncu Kulaklık
Monitör : Viewsonic VX2475SMHL-4K 23.6" 2ms

Sistem bu şekilde hepsiburada.com'dan KDV indirimi varken 17.02.2017 tarihinde 7.653 TL fiyatına alınmıştır.

Sistem montajını 4 saatte tamamladım. Sıvı soğutmanın bakır yüzeyinde kılcal bir çizik mevcuttu ama iade etmeyi düşünmedim. Kasa bu zaman kadar gördüğüm en iyi kasalardan o kadar geniş ve ferah ki içine bir anakart daha alır :) Kablo yönetimi oldukça güzel. Malzeme kalitesi ve işçilik muazzam. Sıvı soğutma radyatörünü takarken vidaları çok sıkmadığım halde yuvalarda yamulmalar oldu. Sistem tek seferde açıldı. En çok buna sevindim ilk defa bu kadar yüksek bütçeli bir sistem topluyordum. 4 saatin nasıl geçtiğini hiç anlayamadım yeni sistem heyecanı beni gerçekten mutlu etti.

Sistem şuan gayet performanslı çalışıyor. Kasa sessiz diyemeyeceğim çünkü sıvı soğutma fanları 1500 RPM altına inmiyor. Ama işlemci sıcaklığınıda 45 derece üstüne çıkarmıyor. Kasa gerçekten büyük eski kasanın olduğu yere sığmadı. Yeni sistemi bir de yeni masa eklemek istiyorum. Kendi çizdiğim bir proje var malzemelerin gelmesini bekliyorum. Klavye ve mouse anlatmaya gerek yok zaten. Anakart yanında steelseries kulaklık hediye verildi. Baştan site göndermese sonradan zorla yolladı. Anakart yanında yine For Honor oyunu hediye geldi. Anakart ve ekran kartı kutuları MSI logolarının çıkmaması beni biraz üzdü.

Sistemi merak edenler için biraz görsel ve video paylaşıyorum

1.jpg

2.jpg
3.jpg
4.jpg

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sistemin oyun testlerine gelecek olursak tüm oyunları son ayarlarda ve 4k'da test ettim.

GTA 5 : 70 FPS ortalama.

Battlefield 4 : 80 FPS.

For Honor : 50 FPS

Şimdilik söyleyeceklerim bu kadar. Anakart RGB LED aydınlatmaları gerçekten harika. MSI gaming app ile farklı şekilde aydınlatma ayarı yapılıyor. Bu sistemdeki çoğu parça hayallerim de ki ürünlerdi. İnsan nasıl yeni bir araba alır ona saatlerce bakar. Bende şuan öyleyim sıkılmadan izliyorum.

İnşallah mevlam sizlere de imkan verir böyle sistemlere sahip olursunuz. Sistem hakkında düşünceleri olanlar lütfen belirtsin. Hepinize iyi forumlar.

@Bahtiyar48 Tam İ7 7700K alıcaktım kurtardın beni. Yaşasın İ3 6098p.

Artık daha ucuza çok daha güçlü bir sistemim oldu :D

Şaka bir yana bir daha demezsin umarım böyle bir şey.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı