GTX 1070 ve İntel İ7-7700 Sistem

EfsoNick

Hectopat
Asus GTX 1070 ROG STRIX
İntel İ7-7700
Msi H270 Gaming M3 2400 MHz
Corsair 16GB Vengeance Kırmızı 2400 MHz
Toshiba P300
Samsung 250GB 850EVO
Dark N10
Seasonic S12ll-620 620W 80+ Bronze
Samsung LS24F350FHMXUF

Arkadaşlar İntel bir sistem toplamak istiyorum. Ryzen istememe nedenim ise bana Ryzen güven vermiyor. Bir çoğunuz gelip bana Ryzen al daha iyi diyiceksiniz ama lütfen demeyin. Ben yıllarca İntel kullandım ve pişman olmadım. İntel bana güven verirken,ben o güveni Ryzen'da bulamadım. Lütfen bana İntel sistemim üzerinde yardımcı olunuz.

HDD karar veremedim.Hangi marka önerirsiniz ?
SSD nasıl, iyi midir ?
Kasa ve güç kaynağı güzel markalar mı ?
Ve diğer bileşenler nasıl ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yine de sorularını cevaplayayım.

1) Toshiba P300 en iyisi şu an. Kalsın.
2) O SSD iyi. Samsung en iyisi zaten.
3) PSU çok iyi. Kasa daha iyi olabilir.

Ve diğer bileşenler nasıl?

Kötü. Çünkü Ryzen değil. Bakın biz size en iyisini almanız için yardımcı olmaya çalışıyoruz.

Önyargılarınızı yıkmazsanız iyi bir sistem toplayamazsınız.

Önyargılarınızı yıkmazsanız iyi bir sistem toplayamazsınız.[/QUOTE]
Asus GTX 1070 ROG STRIX
İntel İ7-7700
Msi H270 Gaming M3 2400 MHz
Corsair 16GB Vengeance Kırmızı 2400 MHz
Toshiba P300
Samsung 250GB 850EVO
Dark N10
Seasonic S12ll-620 620W 80+ Bronze
Samsung LS24F350FHMXUF

Arkadaşlar İntel bir sistem toplamak istiyorum. Ryzen istememe nedenim ise bana Ryzen güven vermiyor. Bir çoğunuz gelip bana Ryzen al daha iyi diyiceksiniz ama lütfen demeyin. Ben yıllarca İntel kullandım ve pişman olmadım. İntel bana güven verirken,ben o güveni Ryzen'da bulamadım. Lütfen bana İntel sistemim üzerinde yardımcı olunuz.

HDD karar veremedim.Hangi marka önerirsiniz ?
SSD nasıl, iyi midir ?
Kasa ve güç kaynağı güzel markalar mı ?
Ve diğer bileşenler nasıl ?

Öncelikle sana Ryzen önermiycem fakat şunları bilki intel işlemciler yanıyor hemde cayır cayır.
Yine de sorularını cevaplayayım.

1) Toshiba P300 en iyisi şu an. Kalsın.
2) O SSD iyi. Samsung en iyisi zaten.
3) PSU çok iyi. Kasa daha iyi olabilir.

Kötü. Çünkü Ryzen değil. Bakın biz size en iyisini almanız için yardımcı olmaya çalışıyoruz.

Önyargılarınızı yıkmazsanız iyi bir sistem toplayamazsınız.

Dosya Ekleri

• 4a0c84bc0f4641c582815b6491d5d0d6.jpg
    4a0c84bc0f4641c582815b6491d5d0d6.jpg
    32,7 KB · Görüntüleme: 65
Bence sistem yeterli. Fakat o monitör gitmemiş gibi. GTX 1070 çok güçlü bir kart ve en azından 144hz 1080p bir monitörünüz olmalı. Fakat bütçe olmayabilir tabii ki. Bence de Ryzen almanız lazım. Her şey ortadayken hala kötüye para vermek saçmalıktır. Cevapları Historia cevaplamış. Diyecek bir şey yok. Kasa yükseltilmeli. Bu kadar.

Ürünler - Nanokatalog Teknoloji Alışveriş Sitesi

Buna bakabilirsiniz. Benim de almayı düşündüğüm bir kasa.

Ön yargıları yok etmek, atom çekirdeğini parçalamaktan daha zordur demişler. Ama ilerde pişman olursun benden demesi. Bana da çok yardımda bulundular ve bende bir şeyler öğrendim bu forumdaki arkadaşlar sayesinde.
Ben de ilk öyleydim fakat Bende Ryzen toplamaya karar verdim. Sistemde sıkıntı yok ama kasa biraz kötü geldi sanki. Fiyat sınırlaman yoksa daha iyi kasa al diyeceğim ama kasa zevktir. Onu sen bilirsin.
Anakartı ise Z270 veya Z170 öneririm. Örnek olarak Gigabyte Z270-HD3 veya Asrock'un da birsürü modeli var.
Aynı ekran kartını bende alacağım. Asus'un Strix serisi her şeyine bayılıyorum zaten.
Monitör de gayet iyi belki ben Ultrawide sevdiğim için Sana LG 25Um58-P öneririm. Hem çözünürlük daha iyi hem de geniş. Ancak Ultrawide sevmem diyorsan monitörün de o fiyatta alınabilecek iyi monitörlerden birisi. Bütçeni tam söyleseydin daha da yardım ederdim. Elimden gelen bu. Faydam dokunduysa ne mutlu bana :)

Ön yargıları yok etmek, atom çekirdeğini parçalamaktan daha zordur demişler. Ama ilerde pişman olursun benden demesi. Bana da çok yardımda bulundular ve bende bir şeyler öğrendim bu forumdaki arkadaşlar sayesinde.
Ben de ilk öyleydim fakat Bende Ryzen toplamaya karar verdim. Sistemde sıkıntı yok ama kasa biraz kötü geldi sanki. Fiyat sınırlaman yoksa daha iyi kasa al diyeceğim ama kasa zevktir. Onu sen bilirsin.
Anakartı ise Z270 veya Z170 öneririm. Örnek olarak Gigabyte Z270-HD3 veya Asrock'un da birsürü modeli var.
Aynı ekran kartını bende alacağım. Asus'un Strix serisi her şeyine bayılıyorum zaten.
Monitör de gayet iyi belki ben Ultrawide sevdiğim için Sana LG 25Um58-P öneririm. Hem çözünürlük daha iyi hem de geniş. Ancak Ultrawide sevmem diyorsan monitörün de o fiyatta alınabilecek iyi monitörlerden birisi. Bütçeni tam söyleseydin daha da yardım ederdim. Elimden gelen bu. Faydam dokunduysa ne mutlu bana :)

Hocam Z270 kısmı saçma olmuş bence. K ibaresi olmayan bir işlemciye Z serisi bir anakart gereksiz.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı