GTX 1070 ve R5 1600X sistemde Valorant 100-150 FPS veriyor

İşletim sistemi
Windows 10

hasanboz

Kilopat
Daha fazla  
Ekran Kartı: GTX 1070
İşlemci: Ryzen 5 1600X
RAM: 16 GB DDR4 3000 MHz
Oyun da SSD'ye kurulu.
Yukarıda belirttiğim özelliklere sahibim ancak oyunda ayarları değiştiriyorum herhangi bir FPS değişikliği olmuyor. Çatışmalarda 90'a kadar düşüyor hatta. Ortalama olarak 100 ile 150 arası alıyorum. Ne yapmam gerekir?

Valorant, CS:GO, LoL ve diğer bazı oyunlar grafik kartından daha çok işlemci kullanılır.

GTX 1050 Ti 4 GB Ryzen 5 3600X 8 GB RAM ile +200 FPS görürsün Low ayarlar da.

Senin işlemcin düşük kalıyor oyuna, oyun optimizasyonu kötü değil. Gelen güncellemelerle oyun ağırlaşıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış bilgi
1600X 8600K'ya denk bir işlemci eskimiş ikinci nesil bir Ryzen bile işini görür ama önerim tabii ki Ryzen 5 3600 olacaktır. Çok güzel bir işlemci. Ama ne yazık ki Valorant'ın optimizasyonu bozuk. Ama sen gene de upgrade yap bence ileriye dönük olur.
Bazılarında fan yok bunu al bence.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kaldı ki Valorant leş bir optimizasyona sahip yani çok da takmayın kafaya ama işlemci değiştirmek işe yarayacaktır.
Hocam hiç düzelmez mi? 144 Hz monitör var deliriyorum yırtılıyor çünkü.
valorant, csgo, lol ve diğer bazı oyunlar grafik kartından daha çok işlemci kullanılır. mesela

GTX 1050 Ti 4GB Ryzen 5 3600X 8GB RAM ile +200 fps görürsün low ayarlar da.

senin işlemcin düşük kalıyor oyuna, oyun optimizasyonu kötü değil. gelen güncellemelerle oyun ağırlaşıyor.
Hocam ama Sea Of Thives, Metro Exodus gibi oyunları yüksek ayarlarda gayet akıcı oynayabiliyorum.

Geri
Yukarı