GTX 1070 yük altında oyundan atıyor

Rewindo

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle sistemdeki diğer parçalarda hiçbir sıkıntı yoktur denenip test edilmiştir.
Tek sıkıntı ekran kartı.
Ekran kartı yük altında oyundan atıyor ya da oyunun ekranı bozuluyor.
Sizce idarelik kısa süre beni biraz daha götürmesi için ne yapmalıyım.

Afterburner.png
ekran.jpg

VRAM çiplerinin değişimi yapılır, ki garantisi bitmediyse ücret talep edilmez.

Garantisi bitti 5 yıl oldu alalı geçen servispointe verdim onlar geri yolladılar ama bir daha yollayacağım adamlar e-posta atmış gereksize düşmüş e-posta cevap yazmadım diye geri gönderdiler telefonla bile aramadılar saçmalık.
Bu görüntü VRAM artifact gibi duruyor, bu durumda yapabileceğiniz bir şey yok.

Bu arada sadece yük binince oluyor böyle görüntü sürekli böyle değil yani görüntü.
@B 52 Stratofortress.
Bu arada bu hatayı sadece yük binen oyunlarda alıyorum Valorant CS:GO'da falan böyle bir hata yok sıkıntısız oynuyorum.

Son düzenleme:
Benim mesajımdakini denediniz mi? Undervoltu kaldırıp default ayarlara alıp deneyin demiştim. Hatalı veya yanlış yapılmış OC ve Undervoltlar'da da gözlenen bir durum bu. Deneyin emin olalım. Görebildiğim kadarıyla da güç limitini çok düşürüp diğer değerlerinizi düşürmemişsiniz. Yük altına girdiğinde bu yüzden hata alıyor olabilirsiniz.

Garantisi bitti 5 yıl oldu alalı geçen servispointe verdim onlar geri yolladılar ama bir daha yollayacağım adamlar e-posta atmış gereksize düşmüş e-posta cevap yazmadım diye geri gönderdiler telefonla bile aramadılar saçmalık.

Bu arada sadece yük binince oluyor böyle görüntü sürekli böyle değil yani görüntü.
@B 52 Stratofortress.
Bu arada bu hatayı sadece yük binen oyunlarda alıyorum Valorant CS:GO'da falan böyle bir hata yok sıkıntısız oynuyorum.
Yani bu konuda çok yetkin birisi değilim ama paylaştığınız görselden yola çıkarak VRAM artifact olduğunu söylemiştim, aksi bir durum söz konusu ise bilmiyorum.
Tahminim şu yönde; CS:GO ve Valorant, pek VRAM kullanmayan oyunlar olduğundan muhtemelen bozuk veri bloğuna (SSD'lerdeki NAND flash mantığı ile düşündüm, umarım benzerdir) rastlamıyor olabilirler. Ki yanlışım varsa düzelten elbet olur.

Ek olarak, @ThePunisher90'ın da dediği gibi undervolt yaptığınızdan dolayı da bu sorunu yaşıyor olabilirsiniz.

Son düzenleme:
Yapsa oyunların hepsinde yapabiliyor genelde. Ama yapmadığı oyunlar ekran kartına fazla yük bindiren oyunlar değil. Büyük oyunlara girdiği zaman yaşadığı için hiç denediniz mi bilmiyorum OC yapmayı veya Undervolt yapmayı hatalı yapıldığında bu tarz sorunlar yaşanabiliyor ve yaşadım. Bu yüzden söyledim değerleri Default ayarlara almadan bilemeyiz. Yaptığı Undervolt zaten hatalı Güç limitini o kadar düşürüp Core Clock ve Memory Clock düşürmezseniz o güç limiti yetersiz gelir ve yük bindiğinde bu tarz sorunlar yaşatıyor. O yüzden söylediğimi yapması lazım ki eğer yine yaparsa dediğiniz gibi VRAM sorunu demektir.

Benim mesajımdakini denediniz mi? Undervoltu kaldırıp default ayarlara alıp deneyin demiştim. Hatalı veya yanlış yapılmış OC ve undervoltlar'da da gözlenen bir durum bu. Deneyin emin olalım. Görebildiğim kadarıyla da güç limitini çok düşürüp diğer değerlerinizi düşürmemişsiniz. Yük altına girdiğinde bu yüzden hata alıyor olabilirsiniz.

Default ayarlarda da sıkıntı çıkıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı