GTX 1070 Yüksek Frekans Sorunu

Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle bu bir sorun mu bilmiyorum ama şöyle bir durum içerisindeyim. Galax GTX 1070 EX modeli ekran kartım var. Yüksek grafik isteyen oyunlara girince frekans hızım 2000 MHz dolaylarına yükseliyor. Şimdi bunun neresi sorun diyebilirsiniz. Benim ekran kartının hızı 1708 MHz, ben gerek kendi programı ya da alternatif olarak başka bir program üzerinden bunun üzerine +100 MHz overclock yapıyorum. Kartın 1808 MHz dolaylarında sabit olmasını beklerken Battlefield 1, PUBG, GTA V, Rust gibi oyunlarda ekran kartım hep 1990 MHz bandında seyrediyor. Kart yetersiz kalıyor o yüzden kendi OC ediyor desem Afterburner ile değerleri gözlemlediğimde örneğin Battlefield 1'i ultra ayarlarda Full HD oynarken kartın %50'sini kullandığını görüyorum. Bu yüksek frekansların bir zararı var mıdır? Ayrıca bu bir sorun mu?
  • CPU : Ryzen 5 1600
  • RAM : 16 GB
  • GPU : Galax GTX 1070 EX

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorun değil, zarar da vermez. Boost frekansı dışında ekstra bir boost frekansı var. Sizin de eklemenizle 2000+ üstünü görüyor. Gayet normal. Isınma sorununuz yoksa kullanabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı