GTX 1080 8G vs RTX 2060 6G

ESY

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bu kaçıncı konum bilmiyorum bu yüzden ban bile yeme ihtimalim olabilir o konuda da bir fikrim yok. 1-2 gün önce bir konu açtım konuya katılan arkadaşlar kendi arasında tartışmaktan doğru dürüst bir cevap vermediler. Benim sorum şu şekilde RTX özelliklerini kullanmayacak ve 5 sene civarı bilgisayara upgrade vb. yapmayacak birinin hangi kartı alması daha mantıklıdır. VRAM konusunu uzun vadede düşünerek cevap verirseniz sevinirim. Asus Strix ROG1080 fiyatı 2300 TL ve 2 yıl TR garantili. 2060 modelinin ise alırsam ASUS modelini alacağım onunda fiyatı 3000 TL ve üzeri. RTX 2060' a ne kadar güncelleme gelirse gelsin ben 1080 ' i %10-15 geçeceğine inanmıyorum. Zaten RTX 2060 vs 1080 testlerinde dikkat ederseniz 1080 hep Founders Edition oluyor ve RTX 2060 MSİ veya Asus markalarının üst düzey modelleri oluyor ve bunların üstüne O.C yapılarak ancak 1080' i geçebiliyor. Bu biraz haksızlık açıkçası. Herkese şimdiden teşekkürler. Bu iki kart arasında kalan benim gibi düşünen arkadaşları da aydınlatmış olucaz bu konu sayesinde.
Yeni teknoloji olsun bizim olsun diyen arkadaşlar lütfen yazmazsa sevinirim. Önemli olan F/P ve ihtiyaçlar. RTX kullanmıcak birine RTX 2060 al hem yeni teklonoji demek biraz garip oluyor çünkü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben olsam şu durumda 1080’i tercih ederdim. 700TL ciddi bir fark ve 1080 uzun süre götürebilecek güçlü bir ekran kartı.

Siz kendi cevabınızı vermişsiniz alın işte 1080.
Konu sadece benimle alakalı değil. Ortada illede yeni teklonoji RTX alın diye bağıran arkadaşlar var. Bu aralar F/P kimsenin umrunda değil gibi.
Ben konuya @Asım Demir @Jira @Recep Baltaş gibi üst düzey bilgiye sahip kişilerin de yazmasından ve bu konuya kökten bir çözüm olunmasından yanayım onlarda inşallah yardımcı olurlar.

1080 hep Founders Edition oluyor ve RTX 2060 MSİ veya Asus markalarının üst düzey modelleri oluyor ve bunların üstüne O.C yapılarak ancak 1080' i geçebiliyor.
Buna katılmıyorum çünkü GPU'nun Boost 4.0 özelliği var, 1080'nin ise 3.0. Kendim RTX 2060 Gigabyte OC kullanıyorum, ASUS modeli ile normalde +50MHZ fark olması gerekiyor ama oyunlarda aynı MHZ'i kullanıyor.

Ucuza bulabilirsen kesinlikle GTX 1080 Ti al. Pazarlıkla falan 2060 fiyatına getirebilirsin belki.

Performans içinse 1080 al bence, aralarındaki fiyat farkına değmez. 8GB VRAM olmasıda önemli.

Buna katılmıyorum çünkü GPU'nun Boost 4.0 özelliği var, 1080'nin ise 3.0. Kendim RTX 2060 Gigabyte OC kullanıyorum, ASUS modeli ile normalde +50MHZ fark olması gerekiyor ama oyunlarda aynı MHZ'i kullanıyor.

Ucuza bulabilirsen kesinlikle GTX 1080 Ti al. Pazarlıkla falan 2060 fiyatına getirebilirsin belki.

Performans içinse 1080 al bence, aralarındaki fiyat farkına değmez. 8GB VRAM olmasıda önemli.
i5 8400+1080ti ikilisinin 1080p için pek hoş sonuçlar doğuracağını sanmıyorum :D

Ben ekran kartı üreticilerinin bir süre sonra driverlar aracılığıyla kartın performansını düşürdüklerini düşünüyorum. Komplo teorisi gibi gelebilir ama başıma gelen olaylar bunu düşünmeme sebep oldu. 2 yılın sonunda RX 480 sürücüler yüzünden sürekli hata vermeye başladı. Daha önce de GTX 460 kartımda sürücü problemi yaşayıp sürekli eski sürücüler kullanmak zorunda kalmıştım. Yeni model olsun diyenleri suçlamayın bence.

Ben ekran kartı üreticilerinin bir süre sonra driverlar aracılığıyla kartın performansını düşürdüklerini düşünüyorum. Komplo teorisi gibi gelebilir ama başıma gelen olaylar bunu düşünmeme sebep oldu. 2 yılın sonunda RX 480 sürücüler yüzünden sürekli hata vermeye başladı. Daha önce de GTX 460 kartımda sürücü problemi yaşayıp sürekli eski sürücüler kullanmak zorunda kalmıştım. Yeni model olsun diyenleri suçlamayın bence.
O konu binlerce defa konuşuldu ve bunun sadece bir teori olduğu ve doğru olmadığı kanıtlandı. Bizzat kendimde test ettim ve youtube üzerinden de bakabilirsiniz videoları mevcut.
GTX 10 serisi zaten daha uzunca bir süre geçerliliğini koruyacaktır. Benim gibi düşünen bir kullanıcıyı 5 sene sorunsuz götüreceğine inanıyorum şahsen.

O konu binlerce defa konuşuldu ve bunun sadece bir teori olduğu ve doğru olmadığı kanıtlandı. Bizzat kendimde test ettim ve youtube üzerinden de bakabilirsiniz videoları mevcut.
Link atarsanız incelemenizden faydalanabilirim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı