GTX 1080 Driver Sorunu

ctflexor

Decapat
Öncelikle herkese merhabalar. Yeni bir sistem topladım. Sistemin özellikleri:
  • i7 8700K
  • GTX 1080
  • MSI Z370 Tomahawk
  • Highpower 700w 80+
  • Samsung 970 Evo 250 GB / 2 TB HDD
  • 8 GB 3000 MHz
Kasayı topladım her şey tamam. Çalıştırdığımda da sorun yok. BIOS ekranını görebiliyorum. Daha sonra Windows 10 kurdum burada da sıkıntı yok. Ama ekran kartının sürücüsünü kurduğum zaman 3 farklı sorunla karşılaşıyorum. Ya ekran kararıyor bir daha gelmiyor, ya mavi ekran veriyor ya da yüklenmiş gibi görünmesine rağmen sistemi yeniden başlattığımda Windows yeniden başlatılıyor. Bunların sonucunda da Windows başlangıç onarmayı açıp yüklü olan sürücüleri silip tekrar ekrana görüntüyü veriyor. Denediğim çözümler:

-Eski sürücüleri yüklemek. (İşe yaramadı)
-Yeniden format atmak. (İşe yaramadı)
-Windows güncellemelerini yapmak. (İşe yaramadı) Not: Windows update kendi nvidia sürücüsünü yüklediği zaman da aynı sorun devam ediyor.
-
Anakart sürücülerini yükledikten sonra ekran kartının sürücüsünü yüklemek. (İşe yaramadı)
-Arkadaşımın benzer özelliklere sahip kasasına taktığımda da aynı sorunla karşılaştım. (İşe yaramadı)

Gpu-Z ile baktığımda daha önce karşılaşmadığım bir sorun gördüm:

IMG-20180718-WA0003.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı