Çözüldü GTX 1080 düşük mining (26Mh/s)

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

pcpat44

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Selam arkadaşlar. Mining rigimdeki GTX 1080 ekran kartı (modlu değil) 26.5 Mh/s değerini bir türlü geçmiyor.
Windows ve Hive OS üzerinden ayrı ayrı denedim.
Ayarlarım:
Memory: +1000
Clock: +100
Power: Her değeri denedim.
Fan: 100.
İnternette izlediğim herkes 34 - 35 Mh/s alıyordu ancak 26.5 Mh/s alan birkaç kişiye de rastladım. Sorunumu nasıl düzeltebilirim?

Çözüm
Ohgodanethlargementpill
Arkadaş GTX 1080 düşük Mh/s sorunu çözüldü.
Düşüklüğün sebebi enlargement pill ayarını açmamammış.
Gelelim ayarı açınca ekran kartının çökme sorununun çözümüne.
Bu çözümün Windows'ta uygulanışını bilmiyorum bu sebepten Hive OS'ta göstereceğim.
Hive OS'ta OC bölümünün en alta ki kısmına -50 değerini yazınca çökme sorunu ortadan kalkıyor. Bununla birlikte kartı yapacağınız OC ayarlarına göre 35 ile 39 Mh/s arasında bir değere rahatlıkla getirmek mümkün.

ce91e324c9ebf1d62ad1f236cd9b243936a2f5f1.png
Selam arkadaşlar. Mining rigimdeki GTX 1080 ekran kartı (modlu değil) 26.5 Mh/s değerini bir türlü geçmiyor.
Windows ve Hive OS üzerinden ayrı ayrı denedim.
Ayarlarım:
Memory: +1000
Clock: +100
Power: Her değeri denedim.
Fan: 100.
İnternette izlediğim herkes 34 - 35 Mh/s alıyordu ancak 26.5 Mh/s alan birkaç kişiye de rastladım. Sorunumu nasıl düzeltebilirim?

Telegram kanalında yardımcı olacak arkadaş bulabilirsiniz bence kesin bu konuda.

25 derece şu an ama eskiden -5-0 derecede çalıştırıyordum o zamanda böyleydi. Bende anlamadım 1 aydır aktif 26.5 da internette bu sorunu yaşayan birkaç kişi buldum. Belki donanımsal bir sorunda olabilir.

Telegram kanalında yardımcı olacak arkadaş bulabilirsiniz bence kesin bu konuda.
Teşekkürler bakıcam.

Bir de bu ayarı dene hocam eğer yine fayda sağlamazsa ekran kartı RAM'ler ısınıyor ve mh/s düşürüyor.
Core -200
Mem +1000
Pl 125.
Fan 60-70 arası.

Bende 1660 ti max q li laptop var .
Overclock yapmamın herhangi bir zararı olur mu ?
Overclock yapmadan 60 watt 65 derece 26.97 mh/s ile kazıyor.
Overclock yaptığım da 60 watt 65 derece 30.88 mh/s ile kazıyor.
Core clock -200 memory clock +700
Eger bu değerlerden herhangi birisi az bir şey aşağı yukarı oynatirsam mh/s değeri düşüyor.
Laptop u kullanmaya başladığim da ise 66-72 dereceler arasında çalışıyor.
Laptop olduğu için overclock yapmadan mi kazim yapmaliyim sizce ?

işin ehli birisi cevap verirse sevinirim :D

Bende 1660 ti max q li laptop var .
Overclock yapmamın herhangi bir zararı olur mu ?
Overclock yapmadan 60 watt 65 derece 26.97 mh/s ile kazıyor.
Overclock yaptığım da 60 watt 65 derece 30.88 mh/s ile kazıyor.
Core clock -200 memory clock +700
Eger bu değerlerden herhangi birisi az bir şey aşağı yukarı oynatirsam mh/s değeri düşüyor.
Laptop u kullanmaya başladığim da ise 66-72 dereceler arasında çalışıyor.
Laptop olduğu için overclock yapmadan mi kazim yapmaliyim sizce ?

işin ehli birisi cevap verirse sevinirim :D
Sıcaklık değerleri aynı, overclock yaptığında herhangi bir hatayla karşılaşmıyorsan sorun yok. Bu yazdığın şartlarda overclock sistemine zarar vermez. Zarar görecekse overclocksuz haliyle de görebilir. Yalnız 1660ti bulunan bir laptop şu anda en az 10.000 TL değerinde. Bu makineyle aylık 600-700 TL için ben bu işe girmezdim şahsen.

Sıcaklık değerleri aynı, overclock yaptığında herhangi bir hatayla karşılaşmıyorsan sorun yok. Bu yazdığın şartlarda overclock sistemine zarar vermez. Zarar görecekse overclocksuz haliyle de görebilir. Yalnız 1660ti bulunan bir laptop şu anda en az 10.000 TL değerinde. Bu makineyle aylık 600-700 TL için ben bu işe girmezdim şahsen.
Mining yapacagi m diye garantisini 1 sene uzattım. Eger aldığım günden beri yapıyor olsaydım 2. Laptop parasını çıkarmaya çoktan başlamıştım. Umarım bir sorun yaşamam . Sıcaklık değerleri değişmediği ve mining yaparken herhangi bir hatayla karşılaşmadığım için over clock lü olarak kullanmaya devam edeceğim.
O sıcaklık uzun vade de sıkıntı çıkartabilir.
Minimum sıcaklığı bu şekilde. Fan hızlarını ayarlayamadigim için daha aşağı düşürme şansım yok . Umarım bir sorun yaşamam

Geri
Yukarı