GTX 1080 Ekran Kartına 2K Monitör Şart mı?

• Konuyu başlatan Kuty
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 17
  • Görüntüleme 5B
Gerek profesyonel arenalarda gereksede Gaming House dediğimiz Oyun Evlerinde kullandıkları çözünürlük yine 1920x1080 olduğu için ben de yaklaşık olarak 3 senedir bu çözünürlüklerde oynadığım için değiştirmek biraz gözümü korkutuyor. Ama şöyle de bir durum var bilmeyenler var ise, oyun içinden çözünürlüğü 1920x1080'de yapabiliriz haliyle ekran biraz daha küçülüp windows gözükecektir yanlardan. Bu yöntem de olabilir sadece Tam Ekran olarak oynamış olmam o kadar.
2K çözünürlükte bir süre oynayınca alışırsınız.

Gerek profesyonel arenalarda gereksede Gaming House dediğimiz Oyun Evlerinde kullandıkları çözünürlük yine 1920x1080 olduğu için ben de yaklaşık olarak 3 senedir bu çözünürlüklerde oynadığım için değiştirmek biraz gözümü korkutuyor. Ama şöyle de bir durum var bilmeyenler var ise, oyun içinden çözünürlüğü 1920x1080'de yapabiliriz haliyle ekran biraz daha küçülüp windows gözükecektir yanlardan. Bu yöntem de olabilir sadece Tam Ekran olarak oynamış olmam o kadar.

Pencere moduna geçmeden tam ekran tutup 1920x1080 çözünürlükte oynayabilirsiniz.

Çözünürlüğü oyun tam ekran ayarındayken düşürdüğünüzde yanlarda boşluk olmaz. Ölçekleme diye bir şey var.
Bahsettiğim durum ; Screenshot buradaki gibi. Çözünürlüğü kısıp tam ekran yapınca bu defa nesneler ve objeler sünmüş ve görüntü kalitesi bozulmuş gibi duruyor öyle sevmiyorum. Çerçevesiz modda oynuyorum. 1600x900 Çözünürlüğünde böyle oluyor. Aynı şekil 2k alırsam da 1920x1080 için bu gibi olacak böyle oynamaya alışabilirim de bilemiyorum.@Emre Icel

Tam ekrana alırsanız böyle olmaz.
Hayır hayır yani demek istediğim Ana Çözünürlük 1920x1080 ya ben bunu 1600x900'e aldığım zaman tam ekran değil de çerçevesiz yapınca böyle oluyor böyle oynanılabiliyor. Tam ekran yapınca bahsettiğim gibi objeler ve nesneler biraz daha sünmüş gibi hal alıyor demek istediğim o. Ben de öyle olunca oynayamıyorum. 2k Varsayalım şu an bu monitörü ve aynısını 1920x1080'e alarak yaptım diyelim ortalama böyle bir sonuç çıkacak yani buna alışabilirim gibi de 2K Destekli monitör alırsam. 2K da oynamak pek istemem yine bunun gibi bir yöntem yapabilirim demek istedim.

Sistemimde gtx 1080 var full hd bir monitör ile kullanıyorum pubg oynuyorum cogunlukla kart tam performans çalışıyor isterseniz ekran goruntusude atabilirim gpu kullanımı %95 asagiya inmiyor

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı