GTX 1080 Founders Edition Soğutma Sistemi

mu1453

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Herkese merhaba, bugün Vatan Bilgisayar'da GTX 1080'i sordum. Vatan Bilgisayar Bostancı mağazasında sonra GTX 1080'in Founders Edition'unun da alınabileceğini söylediler yani özel tasarımı beklemeye gerek yok, Founders Edition soğutma sistemi de iyi dediler. Normal referans tasarımın ismi değişmedi mi sadece? Eğer o da aynı ise onu alacağım, yani Founders Edition'u.
@Recep Baltaş @Ali Güngör

Son düzenleyen: Moderatör:
FE'nin soğutması özel olarak tasarlandı. Testlerde de ne kadar iyi soğuttuğu açıkça görülebiliyor. Bekleyip beklememek size kalmış, ilk alanlardan olmak yerine beklemekte fayda olduğu kanaatindeyim.

FE'nin soğutması özel olarak tasarlandı. Testlerde de ne kadar iyi soğuttuğu açıkça görülebiliyor. Bekleyip beklememek size kalmış, ilk alanlardan olmak yerine beklemekte fayda olduğu kanaatindeyim.
Merhaba kusura bakmayın, sosyalde 1 gün cezalıydım o yüzden cevap yazamadım. Bir de size şunu soracağım; ben kartı 1920x1080 çözünürlüğünde 60 Hz'de kullanacağım. Acaba beni kaç yıl götürür? Önceki cevabınız için teşekkürler.

Bozulana kadar götürür merak etmeyin. Kart minimum 2560x1440 çözünürlükte kullanılmak üzere tasarlandı. Hatta düşük çözünürlükte kullandığınız için bazı oyunlarda olması gereken FPS'i alamayabilirsiniz bile. DSR kullanarak 2K ya da 4K çözünürlükte oynarsınız oyunları. 2 sene 3 sene gibi bir şey söylemeye gerek yok, uzun yıllar yeterli olacak bir kart olacağını tahmin ediyoruz. Teknoloji hızlı gelişiyor. Yıllar önce çıkmış GeForce 9800 GT'yi 10 yıl kullanan bir insan hala performanstan tatmin olabilir ama günümüzde çıkan bir kartı 10 yıl kullanmanız imkansız gibi bir şey. Oyunların boyutları arttıkça sistem gereksinimleri de hızla artıyor. Zamanında Matrix 7 CD ile piyasaya çıktığınızda ağzımız açık kalıyordu, şimdi oyunlar 10-15 DVD boyutunda çıkıyor.

Founder's Edition oldukça güzel, alınabilir, hatta alan ve memnun tanıdıklarım da var. Testte de gayet güzel performans verdi. Ancak ben şahsen özel soğutmaya sahip sürümleri yeğliyorum zira fan sesi daha düşük, frekanslar daha yüksek oluyor. MSI incelememiz de yakında geliyor.

Founder's Edition oldukça güzel, alınabilir, hatta alan ve memnun tanıdıklarım da var. Testte de gayet güzel performans verdi. Ancak ben şahsen özel soğutmaya sahip sürümleri yeğliyorum zira fan sesi daha düşük, frekanslar daha yüksek oluyor. MSI incelememiz de yakında geliyor.
Sağ ol, Ali ağabey ama özel versiyon 3115 TL bende 2890 TL var eğer bir şekilde aradaki farkı kapatabilir sem özel versiyon MSI GTX 1080 Gaming X alırım :D

Özel versiyonu al, Founder's Edition kartlarda fan sorunu varmış. Hem daha sessiz ve daha hızlı oluyorlar. Aynı şekilde ek 6 pin girişleri var ve daha iyi oc olurlar, sende 1 yıl daha fazla kullanırsın :LOL:

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı