GTX 1080 için 2K Monitör Önerisi

hsyndgr

Hectopat
Merhabalar;

İşlemci: Ryzen 2700X
Ekran Kartı: GTX 1080 Gaming X

Yukarıda belirttiğim gibi 1080 ekran kartına sahibim ve 1080p monitör kullanmaktayım. Günlerden beri 2K monitör araştırması yapmaktayım fakat bir türlü karar veremedim. Araştırmalarım neticesinde yeni gelen bir güncellemeyle FreeSync özellikli monitörlerin bir çoğunda artık G-Sync açılabildiğini de öğrenmemle beraber iyice çıkmaza girdim. Özellikle istediğim özellikler en az 144 Hz 1ms G-Sync açabileceğim bir 2K monitör arıyorum. 2500-3500 gibi bütçem bulunmaktadır. Her türlü fikirlerinizi ve önerilerinizi bekliyorum şimdiden çok teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu bütçeye ya TN ya VA tercih edeceksiniz, VA olarak MSI MAG271CQR modeli ; TN olarak ise Dell S2719DGF modeline bakmanızı öneririm.
Dell S2716DG/S2417DG modelinin ciddi color banding problemleri var. Asus PG278Q ise TN panel alternatiflerine göre gereksiz pahalı bir monitör, o fiyata rahat IPS Gigabyte AD27QD alınabiliyor.

Çoğu FreeSync monitörde G-Sync Compatible olduklarından G-Sync aktif edilebiliyor.
işte kafamı kurcalayanda tam olarak bu s2716dg yi bayağ araştırdım ama freesynclerde gysnc acma olayi gelmis o fiyatlara daha iyi bir freesync monitor alip gysnc açabileciğim modeller avantajlı olabilirmi ve de kendinden gsync modüllü monitörler freesync-gsync monitörlerle aynı performansı alabilirmiyim?
Bu bütçeye ya TN ya VA tercih edeceksiniz, VA olarak MSI MAG271CQR modeli ; TN olarak ise Dell S2719DGF modeline bakmanızı öneririm.

Dell S2716DG/S2417DG modelinin ciddi color banding problemleri var. Asus PG278Q ise TN panel alternatiflerine göre gereksiz pahalı bir monitör, o fiyata rahat IPS Gigabyte AD27QD alınabiliyor.
Öncelikle önerileriniz için teşekkür ederim önerdiğiniz bu monitörlerde gysnc açabiliyormuyum ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı