GTX 1080 için monitör önerisi

GuiKita

Kilopat
Yer
Bursa/İnegöl
Daha fazla  
Meslek
Eczane Teknisyeni
Merhaba, herkese iyi forumlar. Şu anda sahip olduğum şöyle bir sistemim var;

• MSI B350M Mortar Artric Anakart
  • Ryzen 7 1700 3.0 GHz CPU
  • Corsair Vengeance LPX 16GB 2x8 3200 MHz CL16 RAM
  • Asus ROG Strix 1080 8GB GPU
  • 256 GB M2 SSD
  • 1 TB HDD

Ben böyle bir sistem sahibi olabileceğimi düşünmediğim için monitör tercihini 1080p yapmıştım. Fakat şimdi değiştirmek istiyorum. Ne çok pahalı, ne de çok kalitesiz olmaması şartı ile bana önerebileceğiniz monitör tavsiyelerinizi bekliyorum. 2K ya da 144Hz nasıl uygun görürseniz. Teşekkürler iyi Sosyal'ler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçenizi belirtirseniz yardımcı olabiliriz bütçeniz yetiyorsa bu ürünü tavsiye ederim VA 144 hz.

Samsung LC24FG70FQMXUF 23.5" 1ms (2xHDMI+Display) Full HD Fiyatı

CS:GO vb. gibi çerez oyunlara ağırlık verilmeyecek ise; 1080p 144Hz almanın mantığı yok.
Çerez oyundan kastınız ne bilmiyorum ama 144 FPS verebilen bir GPU'da 60 Hz monitör kullanmak akılsızlıktır. Single da olsa multi de olsa 60 Hz ile 144 Hz arasında dağlar kadar fark var. Rekabetçi oyunlarda size üstünlük sağlar. Single oyunlarda oyunu daha keyifli hale getirir. Yönelecekseniz 2K 144'e yönelin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fiyat belirtmemişim arkadaşlar kusura bakmayın, Joseph Stalin'in yorum yaptığı AOC Q3279VWF marka monitör hoşuma gitti. Bütçe olarak 1500 TL kadar çıkabilirim, sanırım bu fiyata da 2K 144 Hz biraz zor olur. Herkese çok teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı