GTX 1080 İçin Ryzen 5 2600x vs Ryzen 7 1800x

Xigmatek önermem. Yarı modüler PSU almanızı öneririm. Bilgisayarınızı Vatan’da toplatmayın derim. Ben ordan toplatmadım ama toplama becerileri kötü diyorlar. Bilemiyorum açıkçası.
Toplayan kişiye göre değişiyor. Çok kötü montajlayan da var çok iyi montajlayan da var. Ben Vatan'da toplatmıştım ve gerçekten çok iyi kablolama yapmışlardı.

Vatandan kazık fiyata sınırlı ürünlerle sistemi güzel montajlatacağına başka yerden hesaplı kötü montajlasalar daha iyidir. Hiç olmazsa kasayı kendin açar montajı düzeltir telafi edersin. Kazık fiyata daha kötü parçalardan oluşan sistemin ise telafisi olmaz.

Xigmatek önermem. Yarı modüler PSU almanızı öneririm. Bilgisayarınızı Vatan’da toplatmayın derim. Ben ordan toplatmadım ama toplama becerileri kötü diyorlar. Bilemiyorum açıkçası.
------
Vatan'da toplatmamın nedeni daha önce hiç tecrübem yok ve ilk bilgisayarım olduğu için risk almak istemiyorum.
Vatandan kazık fiyata sınırlı ürünlerle sistemi güzel montajlatacağına başka yerden hesaplı kötü montajlasalar daha iyidir. Hiç olmazsa kasayı kendin açar montajı düzeltir telafi edersin. Kazık fiyata daha kötü parçalardan oluşan sistemin ise telafisi olmaz.

Hocam KDV indirimi vardı mesela ryzen 5 2600x 1573 TL'ye aldım. Mesela MSI X470 PRO CARBON AC anakartı 1433 TL'ye aldım.
MSI B450 Gaming Pro Carbon'da Wi-Fi özellikli fiyatı 1100 TL civarlarda.
Ben X470 PRO CARBON AC modelini 1433 TL'ye aldım.

------
Vatan'da toplatmamın nedeni daha önce hiç tecrübem yok ve ilk bilgisayarım olduğu için risk almak istemiyorum.

Hocam KDV indirimi vardı mesela ryzen 5 2600x 1573 TL'ye aldım. Mesela MSI X470 PRO CARBON AC anakartı 1433 TL'ye aldım.

Ben X470 PRO CARBON AC modelini 1433 TL'ye aldım.
O anakarta o para biraz fazla olmuş gibi geldi bana. Wi-Fi için o kadar para dökülmemeliydi bence.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı