GTX 1080 Nvidia sürücüsü yerine Windows 10 sürücüsünü kuruyor

erdeen

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben bu Windows 10 yüzünden çok işkence çeker durumdayım.

Windows 10 sürücülerimi otomatik güncellemesini istemiyorum.

EVGA GTX 1080 ekran kartına sahibim. Oyunlara girince "Critical process died" mavi ekran hatası alarak bilgisayarım kapanıyor. Sorunun driverlar ile olduğunu buldum. NVIDIA'dan son sürüm ekran kartı driverini indirdiğim halde, Windows kendi kendini sürücüyü yine güncelliyor ve bu hatayı alıyorum.

Her seferinde güvenli moddan sürücüyü kaldırıp tekrar NVIDIA'nın sürücüsünü yüklüyorum, ta ki Windows yine kendi kendine sürücüyü güncelleyene kadar.

İnternet üzerindeki tüm güncelleştirme kapatma yollarını denedim ama işe yaramadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 10 Pro kullanıyor iseniz aşağıdaki adımları uygulayın.

Windows tuşu + R ile "Çalıştır" ı açın ve gelen pencereye "gpedit.msc" yazın.

Açılan pencereden aşağıdaki adımları izleyin:
Bilgisayar yapılandırması > Yönetim Şablonları > Windows Bileşenleri > Windows Update

Sonra "Windows güncelleştirmeleri olan sürücüleri dahil etme" seçeneğini "Etkin" olarak işaretleyip kaydedin.

Windows 10 Pro kullanıyor iseniz aşağıdaki adımları uygulayın.

Windows tuşu + R ile "Çalıştır" ı açın ve gelen pencereye "gpedit.msc" yazın.

Açılan pencereden aşağıdaki adımları izleyin:
Bilgisayar yapılandırması > Yönetim Şablonları > Windows Bileşenleri > Windows Update

Sonra "Windows güncelleştirmeleri olan sürücüleri dahil etme" seçeneğini "Etkin" olarak işaretleyip kaydedin.
Sağolun hocam deneyem bunu da.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı