GTX 1080 oyunlarda kasma sorunu

GUMBOLLO

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba ilk defa konu açıyorum, yanlış yere açtıysam kusura bakmayın. Oyunlarda önceden kasma sorunu yaşamıyordum, TV ekranında 1920x1080 Full ayarlarda tüm oyunları oynuyordum. Fakat 2 gün önce Dell S2417DG model bir moniör aldım 2K 165Hz. Şu an oyunlarda olması gerekenden düşük FPS ve kasmalar yaşıyorum. Sebebini bir türlü bulamadım, yardımcı olursanız çok sevinirim.
Ekran Alıntısı.PNG
Ekran sad.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Normal çözünürlüklü ekranlarda herhangi bir sorun yaşamıyorsanız muhtemelen RAM' iniz istediğiniz çözünürlük için yetersiz kalıyordur. Ama farklı oyunlar da deneyin bazı oyunlar çözünürlük artınca gereksiz yere kasabiliyor.

Ram in bu kadar etkisi olumu ki tek kanal 8 gb kullanıyorum birkaç oyun denedim çoğunda sorun aynı. Yapmamı istediğiniz bir test falan varsa yapabilirim . Ayrıca GTX 1080 in 2 k da daha performanslı oldugunu okudum forumlarda

Ekranın 2K Olduğu için zaten 1920x1080p'ye göre daha düşük fps alman normal.Ancak şuan ki güncel oyunlarda ramin düşük kaldığı için bir fps durumu söz konusu olabilir.Bunun dışında depolamada SSD'mi,HDD'mi kullanıyorsun ? HDD ise 7200RPM Değilse oyuna girdiğin zaman harita renderlanırken depolama birimine bağımlı kaldığı için anlık fps düşüşü olabilir.
Teşekkürler.

safas.PNG

Genelde hdd de oyunlar, ssd de windows yüklü. Param yetmediği için hdd arkadaşım vermişti. Benim anlamadığım tv de final fantasy 15 ve black ops 3 oyunlarında 1920x1080 deyken hiç kasmıyordu şimdi 2k da aşırı droplar oluyor fps düşük kalıyor. Ayarlardan herşeyi en düşük ayarlara alıyorum yine de fps artışı olmuyor ya da çok az oluyor.

Merhaba ilk defa konu açıyorum, yanlış yere açtıysam kusura bakmayın. Oyunlarda önceden kasma sorunu yaşamıyordum, TV ekranında 1920x1080 Full ayarlarda tüm oyunları oynuyordum. Fakat 2 gün önce Dell S2417DG model bir moniör aldım 2K 165Hz. Şu an oyunlarda olması gerekenden düşük FPS ve kasmalar yaşıyorum. Sebebini bir türlü bulamadım, yardımcı olursanız çok sevinirim. Eki Görüntüle 333070Eki Görüntüle 333071
Arkadaş sende resmen canavarı hapis etmişsin 8gb ram nedir :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı