GTX 1080 Performans Düşüklüğü

Kaan Gülcenbay

Hectopat
Daha fazla  
  • Asus GTX 1080 Strix
  • AMD Ryzen 1700
  • Samsung 960 Evo 250 GB
  • WD 1 TB HDD
  • Gigabyte GA AB350M Gaming 3
  • NZXT S340 Elite
  • FSP 700W Hydro
  • Corsair Vengeance 16 GB 3000Mhz RAM
  • AOC Agon AG241QX 2K 144 Hz Monitör

Sistemim bu arkadaşlar aldığımdan beri istediğim performansı tam olarak alabilmiş değilim. Driverlarım güncel. League of Legends oyununda eski sistemimde sabit 144 FPS alırken şuan FPS
hiçbir şekilde sabit olmuyor oyun başladığında 144 oluyor ama giderek azalıyor. Bu sorun bazı oyunlarda da oluyor ne yapacağımı bilmiyorum. Xbox felan kapalı Nvidia denetim masası ayarlarını da elimden geldiğince ayarladım, umarım yardımcı olursunuz.

Son düzenleyen: Moderatör:
  • Asus GTX 1080 Strix
  • AMD Ryzen 1700
  • Samsung 960 Evo 250 GB
  • WD 1 TB HDD
  • Gigabyte GA AB350M Gaming 3
  • NZXT S340 Elite
  • FSP 700W Hydro
  • Corsair Vengeance 16 GB 3000Mhz RAM
  • AOC Agon AG241QX 2K 144 Hz Monitör
Sistemim bu arkadaşlar aldığımdan beri istediğim performansı tam olarak alabilmiş değilim. Driverlarım güncel. League of Legends oyununda eski sistemimde sabit 144 FPS alırken şuan FPS
hiçbir şekilde sabit olmuyor oyun başladığında 144 oluyor ama giderek azalıyor. Bu sorun bazı oyunlarda da oluyor ne yapacağımı bilmiyorum. Xbox felan kapalı Nvidia denetim masası ayarlarını da elimden geldiğince ayarladım, umarım yardımcı olursunuz.
:D 1080le LOL oynanıyor diye baya güldüm. Şimdi cevaba gelelim. Oyundayken GPU kullanımına bakar mısınız?

:D 1080le LOL oynanıyor diye baya güldüm. Şimdi cevaba gelelim. Oyundayken GPU kullanımına bakar mısınız?
LOL dememin sebebi sadece o oyunda sıkıntı yaşamamdı. Başka oyunlar oynamıyorum diye bir şey demedim. GPU kullanımı %50 gibi bir seviyede oluyor. Sürekli FPS dropları, FPS düşüklüğü. Anlamış değilim acaba DSR ile 4K falan yapsam bir faydası olur mu? Yoksa MSI Afterburner ile OC yapsam faydası olur mu bilmiyorum. Aklıma bir şey gelmiyor. Nvidia denetim masası ayarlarımda mı bir yanlışlık var acaba :D

Son düzenleyen: Moderatör:
her oyunda oluyor çok saçma bir sorun siz çözerseniz bana da haber verir misiniz ? acaba nvidia denetim masası ayarlarında mı bir sıkıntım var yoksa temiz bir işletim sistemi mi kursam bilemedim
Sadece LOL'de oluyor bende diğer oyunlarda sorun yok.Temiz kurulum ve güncel sürücüleri yüklemen iyi olabilir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı