GTX 1080 - R5 3600 sistemde oyun oynarken takılmalar oluyor

Berat..

Hectopat
RAM
Apacer Panther Black-Gold 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz CL16 Gaming RAM
SSD veya HDD modeli
Kioxia Exceria 960 GB 2.5 SSD 555/540MB/S
Ekran kartı
Aorus GTX 1080 8 GB
Anakart
MSI A320M A-PRO
İşlemci
R5 3600
Merhaba, uzun süredir oyun oynarken (özellikle LoL) kısa kısa droplar yaşıyordum. Lakin son zamanlarda bu dropların süresi uzadı ve oyun uzun uzun gitmeye başladı. Her türlü grafik ayarını denedim lakin çözüm bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Bende öyle düşünüp fan vs. değiştirmiştim ama Ekran kartı ve işlemci 70 Dereceyi bile geçmiyor.
Eğer soğumada problem yok ise sürücü olduğunu düşünüyorum veyahut arka planda çalışan bir uygulama sebebiyet veriyor olabilir. Bende de 6700 XT var, olur olmadık yerde FPS düşüşü yaşıyorum. İnternette en sağlıklı çalışan sürücüyü indirip kurduktan sonra sorun çözüldü. Sizdeki 1080 için eski sağlıklı çalışan bir sürücüyü kurmanız denemeye değer.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer soğumada problem yok ise sürücü olduğunu düşünüyorum veyahut arka planda çalışan bir uygulama sebebiyet veriyor olabilir. Bende de 6700 XT var, olur olmadık yerde FPS düşüşü yaşıyorum. İnternette en sağlıklı çalışan sürücüyü indirip kurduktan sonra sorun çözüldü. Sizdeki 1080 için eski sağlıklı çalışan bir sürücüyü kurmanız denemeye değer.
Biraz gezindim ama çok eski sürücüler var 2017 gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı