GTX 1080 Rog Strix Sisteme Güç kaynağı ve Kasa Önerisi

• Konuyu başlatan Kuty
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 66
  • Görüntüleme 4B
@Pantheon Yeni seriden kastın 2080 Serisi miydi? Bu seri yakın zamanda çıkacakmış diye ben de duydum ayrıca 2 tür olacağı da söylenmekte.Birisi oyuncular için, diğeri ise madencilik yapanlar için. Ama tahminen yeni olacağı için fiyatı daha da fazla olacaktır öyle düşünüyorum.

Eğer üst seviye ekran kartı alacaksan elindeki monitörü elden çıkarabilirsen iyi olur. Kullandığın monitör oldukça eski teknoloji barındırdığından ilerde sistemin ekran kartını güncellemene mani olacaktır. Hala iyi para ediyorken sat derim.

Eğer üst seviye ekran kartı alacaksan elindeki monitörü elden çıkarabilirsen iyi olur. Kullandığın monitör oldukça eski teknoloji barındırdığından ilerde sistemin ekran kartını güncellemene mani olacaktır. Hala iyi para ediyorken sat derim.
Monitör için en fazla 1,500 TL ayırabileceğimi varsayıyorum şuanlık. Bu fiyata en azından şu an kullandığımın daha üzerinde bir monitör var mı? Yine 1 ms 144 Hz olmak şartıyla tabii.

Evet uygun olursa üzerine biraz daha ekleyip satın alabilirim. Fakat şöyle bir algı vardı kafamda monitörler de en iyi marka Asus olarak geliyor bana. Bunu aldığıma zamanla pişman oldum mu biraz oldum. Çünkü pixel hatası oldu garanti süresi bittikten sonra. Bir satır oldu ama çok belirgin değil. Paint'i açıp siyaha boyayıp full ekran yaptığım da çok dikkatli bakarak ve zorlarsanız o bölgeye öyle görünmekte. Ben de memnun değilim açıkcası şu an kullandığımdan.

Bu monitör 165 Hz destekliymiş. Yaklaşık olarak 2 bin TL fiyatı. Sanırım alınacak en ideali bu oluyor. Şu an kullandığım 24 inç, bu ise 23.8 sanırım çok bir fark olmaz :) Sanırım arasında da kalite olarak fark vardır? Benim şu an kullandığım eski bir monitor olduğuna göre.

Sizin monitör hem renk canlılığı olarak kötü hem de 1080p. Bu ise yine TN panel olduğundan çok iyi renkleri yok ama sizinkinden daha iyi ve 2K.

Sizin monitör hem renk canlılığı olarak kötü hem de 1080p. Bu ise yine TN panel olduğundan çok iyi renkleri yok ama sizinkinden daha iyi ve 2K.
Bu alacağım bana 1-2 sene sonra yeni bir monitör aldırmaz değil mi? Yeni ekran kartı serisinden alacağımı varsayarsak.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dell S2716DG 27" 1ms (HDMI+Display) QHD G-Sync Oyuncu Fiyatı
Bununla 165 Hz 23,8 inç olanın farkı nedir? 27 İnç 144 Hz diğeri 165 Hz 23,8 inç.. Açıkcası kararsız kaldım.
@Nazım Paşa @Oreki
Mesaj otomatik birleştirildi:

165 Hz 1 ms bahsi geçen monitör kafama yattı fakat 144 Hz 27 inç S2716DG Monitör de var. Kafama takılan soru Hz önemliyse 165 Hz neden diğer 144 Hz'den daha düşük bir fiyatta? Sadece inç bakımından bu fiyat farkı yoktur diye düşünüyorum. Bu konuda aydınlatırsanız sevinirim.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı