GTX 1080 Sistem Öneri ve Fikirleriniz

razer4tech

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.

Aranıza yeni katılmış biri olarak hepinize iyi forumlar diliyorum ve yeni topladığım sistemi geliştirmek ve tam anlamıyla performans almak üzere sizinle paylaşmak istedim.

Uzun zamandır araştırmalarını yaptığım ve isteğim parçaların Türkiye'ye geç gelmesinden dolayı baya bir uzun zaman aldı ve beni çok uğraştırdı diyebilirim bu konuyu sizlerle paylaşma amacım sistemi olabildiğince upgrade etmek ve stabil bir hale getirmektir tabii ki yardımlarınız ve düşüncelerinizle birlikte :)

İsterseniz başlayalım...

Öncelikle sistem özelliklerine deyinelim.

intel 6850k İşlemci 3.60 Ghz
asus ROG Rampage V 10 Edition Anakart
Gskill Ripjaws 32 GB ( 4x8GB ) DDR4 2133 MHz Quad Kit RAM
Asus ROG Strix GTX 1080
Transcend 240 GB SDD
WD Blue 1 TB HDD
Cooler Master Seidon 240 MM Sıvı Soğutucu

Baya uzun oldu resimleri bitirdikten sonra gelelim toplarken yaşadığım sorunlara ;

Öncelikle kasadan bahsedelim.
Kasa benim kendi aldığım bir kasa değil bu yüzden bazı parçalar uymsuzluk gösterdi sanırım resimlerde de görürsünüz zaten.
Kasamın Modeli ''In-win 909''

In-win bilgisayar muhafazaları konusunda uzmanlaşmış Tayvan halka açık bir şirkettir. ABD, İngiltere, Hollanda ve Çin bölgesel ofisleri bulunmaktadır. Şirketin ana ürün hatları bilgisayarın kasasını, güç kaynağı, rackmount ve kule sunucuları ve periferik bilgisayar depoları bulunmaktadır. Türkiye'de sanırım bu model zor bulunuyor ve gercekten pahalı ama kasa muhteşem bir kasa. Bana da yurt dışında yaşayan bir arkadaşım hediye etti.

Neyse konumuza dönersek eğer.

- Kasa ve güç kaynağı bir biri ile uyumsuzluk görterdi ve güç kaynağı vide delikler kasanınkilerle uyuşmuyor bu kolay bir sorun ilerde SLI düşüncem olduğu için güç kaynağımı değiştiricem ve bu konuda önerilerinizi bekliyorum. Su an kullandığım Xigmatek Vector S 750 W yarı modüler güç kaynağı.

- Anakart da ise şöyle bir sorun var anakartın vida ayaklarını takıp anakartı sabitlediğim zaman arkada bulunan I/O yuvasına oturmuyor. Kart sanırım anakartın soğutucusunun bunda etkisi var buna çözüm olarak kasanın arka port bölümündeki çıkıntıyı kestirmeyi planlıyorum.

- Ekran kartı yuvasına monte edildiğinde arka girişteki HDMI portu ile kasa yuvası arasında az bir yer kalıyor ve HDMI kablosunu takınca kartı cok az olsa da aşağıya doğru kasıyor. Bu kablonun uç kısmının kalın olmasından da kaynaklanabilir daha tam emin değilim daha ince uçlu HDMI kablosu arıyorum şu an çözüm için.

-İşlemci soğutucusunu hemen olmasa bile değiştimeyi düşünüyorum hem hoşuma gitmiyor hem de su boruları fazla kısa kalıyor bu yüzden radyatörü istediğim yere monte edemedim.

- Arka port içerde kaldığından dolayı mouse, klavye, monitör vs. kabloları resimde gördüğünüz gibi fan ızgarasından cıkarmak zorunda kaldım daha mantıklı bir yol bulamadım
bu konuda önerilerinize ihtiyacım var.

- Güç kaynağını değiştirdiğim de bütün kabloları sleeve kablolarla değiştirmeyi düşünüyorum.

- Ayrıca su an kasada sadece 2 adet radyatör fanından başka fan bulunmamakta daha 9 adet fan eklenicek 2 ön 2 alt 1 arka plaka 3+4 adet radyatör için. Şu anda bulunan 2 adet dahil onlarda daha performanslı fanlarla değişecek.

- Anakartın harici ses anfisi bulunmakta ve suan kasa dışında kullanıyorum kasa içini daha tamamen tasarlayamadığım için ona da bir yer bulmam gerekiyor.

Bu yukarıda yazdıklarım harici sistem canavar gibi çalışıyor bütün işkence testlerime rağmen 68 C' geçmedi işlemci. Ekran Kartı ise zorlama hariç 3. fanı devreye bile sokmadı sanırım daha. Tek sorun PC ilk açıldığında boot ederken klavyeyi görmüyor sistem açıldıktan sonra USB'yi cıkarıp takınca sorun kalmıyor ama yine de can sıkıcı bir durum.

Evet arkadaşlar bu serüvendeki edindiğim tecrübeler bunlar kasa içi tasarımı gerek parça önerileriniz gerek yazılımsal önerileriniz vereceğiniz yeni fikirler bana çok ve çok yardımcı olucaktır. Çok az bi zamanınızı ayırıp bana fikirleriniz sunarsanız beni çok memnun etmiş olursunuz şimdiden zaman ayırıp konumu okuduğunuz için hepinize teşekkürü bir borç bilirim. Saygılarımla iyi forumlar.

Yazım hatası olduysa hepinizden özür dilerim :)

0d21ecfe2d0157cb6a1cdcebd6a1ecae.JPG
1ccfea14-cb57-4afc-b62f-e26b7b80f41b.JPG
05ba33af13cab758da2b61a3c2a55a32.JPG
22ef16971ab23e0b9a6279d5f2f0900b.JPG
35f2ed1d5a3a97a402b1a76f0cc8f556.jpg
48d031d6ad2cb73b923ffdf1778cf3b4.JPG
417e2ad3-96fd-4e4e-bd88-14caa6dbd107 (1).JPG
45306f303af1c8e0178ffd2ed38561b7.jpg
a31b6a7d-cae5-4cfc-ae70-e8d569397e3b.JPG
eda6bd381b8ad08bdfdc041258526552.JPG
bff3d13c-4bef-4eb8-aa31-d74c1ccfec71.JPG
c1e1b2d86458d373172fb0045f132431.JPG
d6b5e8bdfda5cbb243875711fc3816c8.JPG
Yeni Bit Eşlem Resmi.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı