GTX 1080 sistem toplama

Ben böyle bir sistem topluyorum ama herhangi bir darboğaz vs yaşanır mı? Önerilerilerinizi bekliyorum.

IMG_0181.PNG
IMG_0182.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemciyi bi' tık yükseltmenizi öneririm. MSI Armor modeli de en ucuz modellerden. Diğer 1080'lerin performansını beklemeyin. Ben de 1080 Ti Armor almıştım zamanında beğenmemiştim.

8GB RAM günümüz için sınır yoktadır, kimi oyunda yeterli iken kimisinde yetersiz kalmaktadır, bütçe dahilinde 16GB RAM tercih edilmesi makbuldur, arkadaş bayramda 8GB daha ekleme yapıcağını belirtmiş. Öncelikle o marka SSD'den uzak durun çok sorun yaşayan kullanıcı gördüm. HDD olarak Toshiba P300 öneririm. Amacınız 2K ve üzeri ise işlemci yeterlidir. RAM MHz değerini göremiyorum ama 3000MHz tercih edin.

Anakart, RAM, SSD, HDD, kasa ve PSU değişmeli, işlemci R5 2600X olabilir.
Anakart B350 olmalı ve 4 slotlu olmalı.
RAM ya Gskill ya da Kingston olup en azından 2666 MHz olmalı. Ryzen ve Corsair ile sorun yaşayan çok kişi gördüm, ayrıca bu markalar daha kaliteli.
SSD asla James Donkey tavsiye etmem. Recep Baltaş'ın uzak durun dediği bir marka.
HDD Toshiba P300 alınabilir.
Kasa Phanteks P400S daha iyi olacaktır.
PSU VS serisi sıkıntılı, yerine FSP Hydro 600W 80+ alınabilir.
Bunlardan ayrı olarak RAM'i en yakın zamanda aynı modelden bir tane daha alarak 16 GB yapman gerek.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı