GTX 1080 sistemde PES 2021 oyundan atıyor

İşletim sistemi
Windows 10

buyuksel

Kilopat
RAM
16
Ekran kartı
1080
Anakart
B360M
İşlemci
9600k
Bilgisayara format atmadan önce sorunsuz çalışan oyun şimdi maça gireceği sırada masaüstüne atıyor. Sebebi ne olabilir?
Oyun FitGirl oyunu. "orijinal değil o yüzden çalışmıyor" safsatasıyla gelmeyin arkadaşlar. Daha önceden aynı oyun çalışıyordu diye oraya belirttim.

Bilgisayara format atmadan önce sorunsuz çalışan oyun şimdi maça gireceği sırada masaüstüne atıyor. Sebebi ne olabilir?
Oyun FitGirl oyunu. "orijinal değil o yüzden çalışmıyor" safsatasıyla gelmeyin arkadaşlar. Daha önceden aynı oyun çalışıyordu diye oraya belirttim.

Kurmayı deneyin olur belki.

İşlemci ve ekran kartı ısılarını kontrol edin belki ısınmadan dolayı kapatıyor olabilir. Benim çok uzun zaman önce ekran kartımda sorun vardı fanları ısıya göre düzgün çalışmıyordu. Aniden bütün uygulamalar kapanıyordu ve bazen bilgisayar yeniden başlıyordu.

Kurmayı deneyin olur belki.

Maalesef. Sorun devam ediyor.

İşlemci ve ekran kartı ısılarını kontrol edin belki ısınmadan dolayı kapatıyor olabilir. Benim çok uzun zaman önce ekran kartımda sorun vardı fanları ısıya göre düzgün çalışmıyordu. Aniden bütün uygulamalar kapanıyordu ve bazen bilgisayar yeniden başlıyordu.

Yan kapak açık şekilde sıcaklıklar normal.

Driver güncelleme programları var onları yükleyip oyun yazılımlarını da güncelle. Ardından NVIDIA Experience uygulamasını yükle (ekran kartın destekliyor ise) oradan oyun için optimizasyon yap çalışabilir diye düşünüyorum

Windows sürümü değiştirdin mi?
Aynı Windows sürümü kullanıyorsan oyunu başka bir yerden bulup tekrar yükleyebilirsin.
Format attıktan sonra sürücüleri tekrar kontrol et belki eksik vardır.
Aklıma gelenler bunlar.

Ghost Spectre Windows 10 kullanıyorum. Her zaman kurduğum sürücü ve uygulamalar. Daha önce de bu sorunla karşılaşmıştım. Nasıl çözmüştüm hatırlamıyorum.

Geri
Yukarı