GTX 1080 Ti CSGO düşük FPS

Ryzen kullanıyorsunuz bu fps ler normal.Tek çekirdek performansına bakıyor cs go ryzende tek çekirdekte kötü olduğu için fps ler böyle.R5 1600 ile gtx 1080 kullanıyordum 300 ü zor geciyordu.i7 8700k ya geçtim 300 altı görmüyorum bile.
Ryzen'in tek çekirdek performası İntel'den %5 daha kötü. Ryzen tek çekirdekte kötü derseniz İntel'in yarısı kadar anca performansı var gibi anlaşılıyor. Yanlış bir betimleme olmuş.

Hocam sizin sorunuza gelirsek, son teknoloji ekran kartlarında DirectX 9.0 apisine pek önem verilmiyor bu yüzden GPU'lar DirectX 9.0 oyunlarda tam performansla çalışmıyor. Monitörünüzün yenileme hızı 144Hz ise bildiğim kadarıyla MSI Afterburner ile yapılan ayarlarla bu sorun çözülüyordu. 60-75 Hz aralığındaysa 100 FPS sizin için sorun olmamalı. 75 FPS'den yukarısını zaten monitörünüz size yansıtamaz.

Ryzen'in tek çekirdek performası İntel'den %5 daha kötü. Ryzen tek çekirdekte kötü derseniz İntel'in yarısı kadar anca performansı var gibi anlaşılıyor. Yanlış bir betimleme olmuş.

Hocam sizin sorunuza gelirsek, son teknoloji ekran kartlarında DirectX 9.0 apisine pek önem verilmiyor bu yüzden GPU'lar DirectX 9.0 oyunlarda tam performansla çalışmıyor. Monitörünüzün yenileme hızı 144Hz ise bildiğim kadarıyla MSI Afterburner ile yapılan ayarlarla bu sorun çözülüyordu. 60-75 Hz aralığındaysa 100 FPS sizin için sorun olmamalı. 75 FPS'den yukarısını zaten monitörünüz size yansıtamaz.

Nasıl ayarlar yapmak gerekiyor?

Aynı sorunu yaşıyorum. Değerli bir kardeşimden bilgi aldım sorunu inşallah çözeceğim yarın. Sizinle paylaşayım hemen, bende de MSI 1050 ekran kartı var. Normalde 300 sabit FPS oynuyordum Dust 2 mapinde. Formattan sonra FPS 100'lere düştü hatta çatışmalarda iyice düşmeye başladı. Sorunun işletim sisteminden olduğuna neredeyse emin gibiyiz. Bu arada sistemde bir problem aramayın, 1 gündür denemediğim yöntem kalmadı. Geriye 2 seçenek kaldı ya ekran kartına bir şey oldu ki yeni ekran kartı, ya da işletim sistemi. Başka bir öngörü yok. Windows 7 kullanıyorum, yarın Windows 10 yükleyip test edeceğim. Siz değerli dostlarla paylaşırım sonucunu.
kardeşim sonuç nedir ? Win10 kullanıyorum bende de aynı sıkıntı var

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı