GTX 1080 Ti değiştirmeye değer mi?

Merhaba arkadaşlar. Sistemim i7 8700 ve ekran kartım GTX 1080 Ti. Sizce değiştirmek için erken bir zaman mı? Özellikle madencilik yüzünden fiyatların tavan yaptığını düşünmezsek oyun oynamak için hala yeterli mi sizce?

Kart gayet yeterli dostum bak ben 1060 kullanıyorum milletin şişirdiği gibi bir sorun söz konusu değil hala kart 1080p de en güncel oyunları orta-yüksek ayarlarda 40-50FPS arası bir nesil eski oyunları da direkt Ultra'da 60FPS civarı oynatıyor, 1080 Ti gibi bir kartı bence 1080P-2K ayarlarda terletmek gerçekten çok zor o GPU çok kuvvetli. İllaki değiştirmek istiyorum derseniz minimum 3070-3080 veya AMD'nin dengi kartlarından satın alın ama bence gereksiz.

Hayır trol falan değil. Ciddi ciddi sordum. RTX vs kafam epey karıştı. İşlemci bellek olsa sorun yok ama ekran kartı teknolojisinde kafam biraz karışık.
Şu an stok yok. Stoklar düzelince 1080Ti hala ciddi para eder. O zaman satar RTX alırsınız en iyisi.

Merhaba arkadaşlar. Sistemim i7 8700 ve ekran kartım GTX 1080 Ti. Sizce değiştirmek için erken bir zaman mı? Özellikle madencilik yüzünden fiyatların tavan yaptığını düşünmezsek oyun oynamak için hala yeterli mi sizce?

Tavs.

Hayır trol falan değil. Ciddi ciddi sordum. RTX vs kafam epey karıştı. İşlemci bellek olsa sorun yok ama ekran kartı teknolojisinde kafam biraz karışık.

Dostum gönül rahatlığıyla kullanabilirsin az önce de belirttiğim gibi yeni GPU'lardan çok güçlü olan birini satın almayacaksan 2070s 2080 Ti falan almaya değmez. Durumun iyiyse o kartı satıp -ki 1 gece sürmeyecektir bu mining ortamı varken 😀 üstüne 3-4 bin lira koyarak 3060-3060 Ti falan alabilirsin ama gerek yok kartın uzun yıllar yetecek kadar güçlü bana kalırsa NVIDIA 4000 serisini tanıttığında değiştirmek daha mantıklı.

Hocam ne RTX'i ya iki tane gölge için o kadar para vermeye gerek yok kapitalizme kanmayın bir kere bizim milli kartımız RX570 1080 Ti cyburbug gibi oyunları saymazsak optimizasyonu düzgün oyunları 10 yıl bile oynatır.

Müthiş sistem zamanında hep hayalimdi i7 8700K 1080 Ti müthiş ikili müthiş uyum sana en az 5 yıl daha gider o sistem yerinde olsam her gece uyumadan önce okşardım o kasayı.

Şu an stok yok. Stoklar düzelince 1080 Ti hala ciddi para eder. O zaman satar RTX alırsınız en iyisi.

Eyvallah satmak almak sorun değil. Sistemimde aşağı doğru kaydırma yapacağım zaten. Satacağım kart GTX 1050 Ti olacak yeni kart alınca. Ben sadece bu ekran kartlarındaki son teknolojilere uzağım. Ama bu kadar destek olduktan sonra en az 1 sene daha kullanırım bu kartı.

Geri
Yukarı