GTX 1080 Ti küçümseniyor mu?

Salihtkn

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 1080 Ti şu an halen geçerliliğini halen fiyat ve performans bazında koruduğunu düşünüyorum özellikle RX 5700 XT'den daha güçlü ve ikinci elde aralarında ki fark 1.5-2k civarında daha ucuz kaçırdığım bir nokta mı var?

Her şey güçle olmuyor ki. Güncellik, yazılım desteği, içerdiği teknolojiler daha önemli.

Şu an için konu 1080 Ti ve RX 5700 XT olduğu için şahsen ben RX 5700 XT in içerdiği teknolojiler ve yazılım konusunda ileride olduğunu hiç düşünmüyorum NVIDIA sunduğu özellikler AMD'nin zaten ilersinde ayrıca 1080 Ti şu an halen güncelleme almaktadır.

Şu an için konu 1080 Ti ve RX 5700 XT olduğu için şahsen ben RX 5700 XT in içerdiği teknolojiler ve yazılım konusunda ileride olduğunu hiç düşünmüyorum NVIDIA sunduğu özellikler AMD'nin zaten ilersinde ayrıca 1080 Ti şu an halen güncelleme almaktadır.
Evet, haklısınız. Benim söylediğim teknlojik özellikleri veya güç karşılaştırması değil, hatta benim de tercihim 1080 Ti olurdu 2. el fırsatçıları bu kadar rezil fiyatlar yazmasaydı. İkisi de hemen hemen eşit güçteler. Demek istediğim, nasıl kullanıldığını bilmediğim, kutusuz veya faturasız/garantisiz bir karta 4000 liranın üstünde vereceğime, az bir miktar daha verip adıma faturalı ve kutulu, sıfır kart alırım.
Şimdi baktım mesela, 2 tane 4000 liralık ilan gördüm. Biri de maşallah Allah arttırsın deyip 5250 TL yazmış. Bir diğer tercih etmeme sebebim de bu tür hıyarlara para vermemek aslında.

Geri
Yukarı