GTX 1080 Ti mı satılmalı RTX 2060 Super mi?

OrhanBaba

Hectopat
ROG STRIX GTX 1080 Ti mı, RTX2060 s Ventus GP OC mi?
Arkadaşlar GTX'i babama lazım diye almıştım 1 2 sene önce sonradan gerek kalmadı ben de satmadım duruyordu. Satışa koydum 5000 liraya bayağı bir teklif geldi. Test mest yapayım dedim soruluyor diye tabii ki biliyordum benim karttan daha iyi performans verceğini ama ben benim RTX kartının galiba içini dışına çıkarmışım biraz. Kart stabil çalışmasına rağmen nomalde vermesi gereken değerleri vermiyor normalden 10 20 FPS daha düşük 5 10 derece daha sıcak çalışıyor. Zaten ilk bilgisayarım olduğundan bilgisayarla ilgili her şeyi bu bilgisayarda donanım olarak tabii ki deneme yanılma yoluyla öğrenmiştim. Ondan genel parçaların hepsi telefonu önceden annem kullanmış gibi hani olur ya alette hiç sıkıntı yok ama öyle bir kullanıyolar ki alet düzgün çalışmıyor. Kartı bakım ve tamire yollayacağım tabii ki düzelir gibime geliyor tamir ettirip 6 bin e falan satıp 1080'i mi kullansam 2060'ı mı dişye düşünüyorum. Normal şartlarda direk 1080 derim ama DLSS muhabbetleri falan kararsız bırakıyor beni. İnternette de karşılaştırmada DLSS açmadan yaptıkları için tam bir fikir alamadım. Siz ne düşünüyosunuz?

1080 Ti'ya 5K çekmene rağmen teklif mi geliyor. Sat, sat, sat, sat bırak ellerinde patlasın o yaşta ve güç tüketiminde kartın fazla ömrü olmaz bu saatten sonra.
Fiyatlar zaten bu şekilde 3000e falan zor bulunur.

Dosya Ekleri

• IMG_1029.png
    IMG_1029.png
    501,8 KB · Görüntüleme: 27

Yeni konular

Geri
Yukarı