GTX 1080 Ti oyunlarda titreme, pikselleşme ve takılma sorunları

Makaleler
5
Merhabalar, öncelikle baştan söyleyeyim diğer konulara baktım çözüm bulamadım. Sistem yeterli olmasına rağmen oyun esnasında gölgelerde titreme, pikselleşme, ve gidip gelme gibi sorunlar var. Ve yerdeki objelerde sonradan yükleniyor. Bu bütün oyunlarda var. Ve üstüne eğer V-SYNC açmazsam monitörde yatay çizgiler beliriyor ve anlık görüntü ikiye bölünüyor. Monitör 60 Hz bu arada. Sistem bileşenlerini de yazdım, teşekkürler.

Ekran kartı: MSI GeForce 1080 Ti Gaming X
İşlemci: Intel i7 7700
Anakart: Asus Rog Strix Z270H Gaming
SSD: Samsung 850 EVO 250 GB sata 3.0
Harddisk: Toshiba 3.5'' 2TB Sata 3.0
RAM: Kingston 16 GB HyperX Predator
Güç Kaynağı: Corsair TXM750 80Plus Gold
Kasa: Everest Rampage Majesty Gaming
S. Soğutma: COOLER MASTER SEIDON 120V V3 SIVI SOĞUTMA SİSTEMİ
Monitör: Asus PB287Q
Windows 10 Home

1. Farklı Displayport kablo ile bağlantı yapmayı deneyiniz.
2. Evde farklı bağlantı yapabileceğini monitör yada televizyon varsa onlardan görüntü alarak test yapınız.
3. Farklı bir güç kaynağı ile test edebilirsiniz.
4. Ekran kartını garantiye verebilirsiniz.

Bahsettiğiniz sorunu görmek lazım ekranda bunlar olurken dışarıdan telefon vb. bir kamera yardımı ile görüntü ya da video alıp paylaşmanızı rica ediyorum.

Aklıma başka bir şey gelmiyor. Umarım sorununuz düzelir iyi günler.

Telefondan resim alabilirim de bir şey belli olmaz. Oyunda ağaçlar veya binalar yaklaştıkça yeniden yükleniyor, örnek olarak GTA V yada Far Cry 3-4. Resim veya video olmadan tahmin edilebilir. Fark etmeden bir ayarı mı açtım da PC yetersiz geldi acaba? Yada açmadım mı?

Monitör tazeleme hızının üstüne çıktığınız zaman V-SYNC kapalı olması durumunda yırtılma denen olay gerçekleşir. Yırtılma olmasın diyorsanız V-SYNC açık tutun. MSI Afterburner ile bahsettiğiniz sorunların gerçekleştiğinde aldığınız değerleri paylaşın.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı