GTX 1080 Ti SLI Sistem Oyunun Bir Süre Sonra Kapanma Sorunu

AhmetAFACAN

Hectopat
Daha fazla  
Konu başlığında da belirttiğim gibi, bilgisayarım oyuna (Tom Clancys Ghost Recon Wildlands) girdikten belli bir süre sonra kendiliğinden kapanıyor. Bu konu hakkında yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler. Sistemim ;

• İŞLEMCİ AMD Ryzen ™ 7 1800X 3.6GHz
  • ANAKART Asus PRIME X370-PRO
  • EKRAN KARTI 2 x Nvidia GTX1080TI 11GB
  • RAM Corsair 3000MHz Kırmızı LED 16GB
  • HDD Seagate FireCuda Gaming 2TB
  • SSD Samsung 960 EVO m2 500GB
  • SOĞUTUCU Akasa Venom A20
  • KASA Aerocool Xpredator 2 Full Tower
  • GÜÇ KAYNAĞI SeaSonic X-1050 80+ GOLD
  • MONİTOR Asus 27" PG27AQ 4K G-Sync
  • Windows Microsoft Windows 10 64BIT
Oyunu 4k Ultra ayarlarda çalıştırıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam o sistem ile dükkan açarsın. Oyunu tekrar yukleyin ve sürücüleri güncel olduğundan emin olun . Bence sıkıntı SLI köprüsü.
Oyunların hepsi orjinal ve güncel dediğin gibi oyun ile alakalı olabilir ya da SLI köprüsü de olabilir fakat sistemimin Windows, ekran kartı ve chipsetinin driverlarını sürekli kontrol ediyorum. Şu anda hepsi güncel umarım donanımsal bir problem yoktur. Benim aklıma acaba anakart aşırı yükte mi kapanıyor diye geldi fakat GTA 5'e girdim 2 3 saat takıldım hiç bir problem yaşamadım galiba oyun ile alakalı bir problem :(

Seasonic'in o modelinde hybrid ve normal seçenekleri var power suply'da;
Normalde mi yoksa Hybrid'de mi anahtar? Baktın mı ona, her ne kadar o anahtar fan'la ilgili olsa da belkide PSU'u soğutmaya yetmiyor olabilir.

Sistem bana hayali gibi geldi. Fakat sıkıntı anakartın kuzey köprüsünde veya güney köprüsünde olabilir. Yani donanım denetleyicilerde. Elinizle dokunup, yakıp yakmadığını belirtir misin?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı