GTX 1080 Ti termal pad kalinligi nedir?

rapportakal

Hectopat
Merhaba iki GTX 1080 Ti ekran kartim mevcut kartlar uzun sure kullanilmiyordu 5 yıldır temizlenmedi ve ici acilmadi bugün test ettigimde ASUS Turbo olan model 91 diger model 85 derece ustu oluyor bu yuzden temizleyecegim fakat termal padlerin ne kadar kalin olacagini bilmiyorum termal macun oneriniz var ise soyleyebilirsiniz cok bütçem yok 100-130 arasi termal macun 120 civarinada termal pad olursa cok iyi olur cok ust duzey bir şeye gerek yok.
Ekran karti modelleri:
ASUS Turbo GeForce GTX 1080 Ti.
Kfa Galax tek fanli GTX 1080 Ti.

100 150'ye termal macun kalmadı termal padleri hiç söylemim. Macun mx4 veya 5,6 250 300 fp olarak bu var termal pad işi biraz sıkıntı ucuza alacakların üstündeki 5 seneliklerden kötü çıkabilir ice dragon var iyi marka ama mesala mosfet ve ramler kalınlıkları farklı olabilir o zaman iki farklı pad alman gerek. Bana kalırsa ram sıcaklarını ayrı kontrol et fazla yüksek değilse elleme padlere , padler akmamışsa kullanılablir . Northwest diye bir tekniker var bakayım bulursam padlerin boyutunu yazarım.

100 150'ye termal macun kalmadı termal padleri hiç söylemim. Macun MX4 veya 5,6 250 300 F/P olarak bu var termal pad işi biraz sıkıntı ucuza alacakların üstündeki 5 seneliklerden kötü çıkabilir ice Dragon var iyi marka ama mesela MOSFET ve RAM'ler kalınlıkları farklı olabilir o zaman iki farklı pad alman gerek. Bana kalırsa RAM sıcaklarını ayrı kontrol et fazla yüksek değilse elleme padlere, padler akmamışsa kullanılabilir. Northwest diye bir tekniker var bakayım bulursam padlerin boyutunu yazarım.

AliExpress'den de olabilir bildiginiz ürün var ise İtalya'da yasiyorum şu an turkiyedeyim donunce sipariş verebilirim vergi odemeden ucuza alabilirim.

Merhaba iki GTX 1080 Ti ekran kartim mevcut kartlar uzun sure kullanilmiyordu 5 yıldır temizlenmedi ve ici acilmadi bugün test ettigimde ASUS Turbo olan model 91 diger model 85 derece ustu oluyor bu yuzden temizleyecegim fakat termal padlerin ne kadar kalin olacagini bilmiyorum termal macun oneriniz var ise soyleyebilirsiniz cok bütçem yok 100-130 arasi termal macun 120 civarinada termal pad olursa cok iyi olur cok ust duzey bir şeye gerek yok.
Ekran karti modelleri:
ASUS Turbo GeForce GTX 1080 Ti.
Kfa Galax tek fanli GTX 1080 Ti.

İnce bir film tabakası kalınlıgından olacak. Merkezden dışa yayarak süreen de var wol üst köşeden macunu yayan da var. Macunu yayarken kredş kartı dondurma kaşıgı vb kullanan da var. YouTube'da birçok video var oradan bakıp öğrenebilirsin. Ben MX-4 macun kullandım memnun kaldım ancak daha iyileri de var. Macun asla kalın bir tabak olmasın ince bir film tabakası olsun homojen dağıtmaya çalış.

Geri
Yukarı