GTX 1080 Ti vs GTX 1080 ve GTX 1070 SLI

mu1453

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Herkese merhaba, önceden GTX 1080 Ti almayı düşünüyordum ama bu karta elimdeki tüm parayı vermem gerekeceği için bir daha düşündüm ve internette dolaşırken GTX 1070 SLI yapıldığı zaman destekleyen oyunlarda GTX 1080 Ti ayarında olduğunu gördüm ama ben uzun vadeli bir yatırım istiyorum yani bir defa alayım sonra 5-6 yıl bana hiçbir problem çıkarmasın istiyorum ama doğru bir seçim yapmak istiyorum ne yapabilirim, elimde bir tane hali hazırda kullandığım Asus Strix GTX 1070 OC edition var.
Sistemim:
  • MSI Z170A gaming M3
  • Intel Core i5 6500
  • Asus Strix GTX 1070 OC edition
  • 16 GB RAM
@Recep Baltaş
@Ali Güngör

yeni bir 1070 almak tabiki 1080ti performansına yakın bir performans verir. Fakat bu SLI teknolojisi henüz fazla yayılamadığından Hitman tarzı oyunların çoğunda ( daha çok yeni olmayan oyunlarda) SLI desteği yok ve bu yüzden ikinci 1070'in anlamı kalmıyor. Eğer ekran kartını satabilirseniz 1080ti Gaming X bütün ihtiyaçlarınızı karşılar. Rainbow Six, Gta gibi oyunlarda rahatlıkla 150fps ve üstü alabilirsiniz. Ama unutmamak lazım ki 144hz bir monitör olmadan bu ekran kartları biraz fazla kaçar. Ayrıca işlemcinizi de 1 yıl içerisinde değiştirmeniz iyi olur.

yeni bir 1070 almak tabiki 1080ti performansına yakın bir performans verir. Fakat bu SLI teknolojisi henüz fazla yayılamadığından Hitman tarzı oyunların çoğunda ( daha çok yeni olmayan oyunlarda) SLI desteği yok ve bu yüzden ikinci 1070'in anlamı kalmıyor. Eğer ekran kartını satabilirseniz 1080ti Gaming X bütün ihtiyaçlarınızı karşılar. Rainbow Six, Gta gibi oyunlarda rahatlıkla 150fps ve üstü alabilirsiniz. Ama unutmamak lazım ki 144hz bir monitör olmadan bu ekran kartları biraz fazla kaçar. Ayrıca işlemcinizi de 1 yıl içerisinde değiştirmeniz iyi olur.
Merhaba öncelikle ilgilendiğiniz için teşekkür ediyorum, sistemimi güncelledim çünkü i5 6500 ile GTX 1080 Tİ olmazdı, birde bir sorum var internette bazı sitelerde insanlar GTX Titan XP'den 4 adet kullanıyorlar PCI-Express üzerinden oluyormuş o ayar nedir biliyorsanız paylaşabilir misiniz? Biliyorum benim anakart desteklemiyor ama çok merak ediyorum :).

Yeni Sistemim:
Asus Prime B350M-A
AMD Ryzen R7 1700
16 GB RAM
Asus Strix GTX 1070 OC edition. (Ekran kartı aynı)

başarılı bir işlemci seçmişsiniz. Titan XP'den 4 tane alanlar genelde Workstation için alıyorlar. Oyun odaklı alacaksanız 1080ti'nin 4 Titan XP'den daha fazla performans vereceğini garanti edebilirim. Çünkü oyun içerisinde 4 TXP'nin darboğaz yapmama şansı yok.

başarılı bir işlemci seçmişsiniz. Titan XP'den 4 tane alanlar genelde Workstation için alıyorlar. Oyun odaklı alacaksanız 1080ti'nin 4 Titan XP'den daha fazla performans vereceğini garanti edebilirim. Çünkü oyun içerisinde 4 TXP'nin darboğaz yapmama şansı yok.
Siz şu pci slotu üzerinden nasıl 4 kart birleştirildiğini biliyormusunuz?

Maalesef internette de bulmanız pek kolay değil. Çünkü bunu kullanan çok az kişi var. Genelde şirketler kullanıyor. Zaten hiçbir oyuncu aşırı zengin değilse 4 tane karta gerek duymaz diye düşünüyorum. Toplama konusuna gelirsek, bugün birkaç arkadaşıma sordum. "halihazırda bir 1070'iniz varsa, ikincisini almanız daha mantıklı olur" yanıtı geldi. Kendileri de bilgisayar konusunda uzman sayılabilir. Hatta arkadaşlarımdan biri 1070 SLI kullanıyor. Ben olsam onlara güvenip ikinci 1070'i alırdım. Biraz internete de baktım ve 1070'in bütün oyunları ultrada çok rahat oynattığını gördüm. Siz 5-6 yıllık bir şey istiyorsanız o zamana kadar bütün oyunlar da SLI teknolojisini destekler diye düşünüyorum. https://www.asus.com/tr/Graphics-Cards-Accessory/ROG_Enthusiast_SLI_Bridge/ gibi bir SLI alırsanız marka uyumu da olur. Bana göre satmak yerine ikinci 1070'i almak sizi daha mutlu eder.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı