GTX Titan XP vs GTX 1080 Ti

Çözünürlük yüksek olduğu için işlemciye yük binmiyor haliyle darboğazdan yırtıyorsun. Aslında 1080Ti 4K için biçilmiş kaftan alma imkanın varsa 1080Ti al Titan XP parasına 1080 SLI yapılır ona hiç gerek yok.
Size şöyle bir soru sormak istiyorum bugüne kadar hiç takılma filen yaşamadım da, darboğazın olup olmadığını nasıl anlayacağız takılma filen olması gerekiyor mu, yoksa başka yöntemle mi?

Ne demek, yardımcı olduysam ne mutlu bana.
Size şu şekilde söyleyeceğim konu hakkında tam bilgi olmayınca, bazen soru sorunca daha çok soru gelebiliyor aklınıza o yüzden rahat anladım yani, tekrar teşekkürler :)

MSI Afterbuner indirin. OSD göstergesini açın. İşlemci %100 kullanılıyor ekran kartı %100 kullanılmıyorsa darboğaz var demektir.

Bu arada ben de size GTX 1080 Ti almanızı önereceğim, Titan XP'ye hiç kafa yormadan 1080 Ti alın, 4K monitör de varmış, keyfinize bakın :)
Zaten Titan XP çok pahalı ve GTX 1080 TI ile arasında dağlar yok yani, bende o yüzden 1080 TI alacağım yine de teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı